YAYAYA YOL VERMEYENE 488 TL CEZA

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, ilçede araç sürücülerine ve yayalara 6 Şubat 2019 tarihinde yeni çıkan Trafik Kanunu hakkında bilgilendirmede bulundu.
06.02.2019
2687 kez okundu

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile “Yaya Öncelikli Trafik” yılı nedeni ile Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, ilçede araç sürücülerine ve yayalara 6 Şubat 2019 tarihinde yeni çıkan Trafik Kanunu hakkında bilgilendirmede bulundu. İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Birkan Korkmaz ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İrfan Bay’ın da yer aldığı etkinlikte araç sürücülerine dikkatli ve duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulunulurken, yayalara da bu konuda bilgilendirilme yapıldı.
YAYALAR VE SÜRÜCÜLER OLUMLU KARŞILADI
Yapılan uygulamada gerek sürücüler, gerekse yayalar bundan sonra daha dikkatli olacaklarını belirterek, “İnşallah yayaya çarpma kazalarının bu konuda önüne geçilmiş olur. Çok başarılı ve yerinde bir uygulama. Bizlere de sadece kurallara uymak ve birbirimize karşı hoş görülü olmak düşüyor.”dedi.


Tutku AKBAŞ