YAŞLI ADAMIN İLAÇ İSYANI!

Malkara ilçesi Yörük Mahallesi’ne kayıtlı 88 yaşındaki yaşlı adam Sadık Bengül, 31.3.2017 ve öncesine ait 5510 Sayılı kanun kapsamında zorunlu Genel Sigortalılığı dolayısıyla adına tahakkuk ettirilen 3 bin 359 TL prim borcunu ödeyemediğinden, devlet hastanelerinden yararlanabildiği halde eczaneden ücretsiz ilaç alamıyor.
07.12.2017
452 kez okundu

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sigorta primi Genel Müdürlüğü’nden kendisine gönderilen yazıda Sağlık yardımlarından faydalanabilmesi için söz konusu borcunu 30 Nisan 2018 tarihine kadar ödemesi gerekiyor.
Kendisini ziyarete gelen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan’a yaşadıkları sıkıntıyı dile getiren torunu Zülfiye Bengül, dedesinin çok yaşlı ve hasta olup çalışma imkânının olmadığını belirterek, “Vatandaşa iyilik yapılacak ise, muayenenin yanında ilacı da verilsin. Sadece muayene olup, ilacını ücretsiz alamıyorsa bunun bir yararı olmaz” dedi. Söz konusu mağduriyetinin çözüme kavuşturulması için yardım istedi.
SORUN ÇÖZÜLECEK
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Doğan da, merak etmemelerini, ilaç sorununun hastanın talebi doğrultusunda çözüme kavuşturulması için uygulamanın düzeltilebileceğini söyledi. Hasta yakınları gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı, AK Parti Milletvekili Ayşe Doğan’a teşekkür ettiler.
Önder TABAK