YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ?

Çorlu Belediyesi Aralık ayı 2. oturumunda Fen İşleri Müdürlüğü’nden Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne aktarılan 3 milyon TL’ye ve arsa satışlarına vatandaşlar sert tepki gösteriyor.
06.12.2018
976 kez okundu

Çorlu Belediye Meclisi'nin Aralık ayı olağan meclis toplantısı 2. oturumu gerçekleştirildi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yönetiminde yapılan Aralık ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumunda Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonuna havale edilen gündem maddeleri görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan birimler arası ödenek aktarması ve taşınmaz satışlarına ilişkin raporlar oy çokluğuyla kabul edilirken, vatandaşlar alınan kararlar sonrasında, “Çorlu Belediyesi seçimler yaklaşırken yangından mal mı kaçırıyor? 21 adet arsanın satışından elde edilecek gelirle ne yapacak? O da yetmiyormuş gibi bozuk yollar, kaldırımlar onarılmazken Fen İşleri Müdürlüğü’nden 3 milyon TL, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ne sebeple aktarılıyor? Çorlu Belediyesi’nden neler oluyor hiç anlamış değiliz” diyerek tepki gösterdi.


AKILLARDA SORU İŞARETİ YARATTI
Fen İşleri Müdürlüğü’nden Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne aktarılan 3 milyon TL’nin 400 bin TL’si yiyecek alımları, 914 bin TL’si müteahhitlik hizmeti, 16 bin TL’si ilan giderleri, 300 bin TL’si taşıt kiralaması, 955 bin TL’si temsili ağırlama giderleri, 320 bin TL’si tanıtma ve ağırlama, 95 bin TL’si de sosyal amaçlı olarak kullanılması vatandaşların aklına soru işaretleri getirdi.
Tutku AKBAŞ