VERECEĞİMİZ TÜM SÖZLERİN ARKASINDA OLACAĞIZ

Cumhur İttifakı Ergene Belediye Başkan Adayı Hamdi Sarıer, Ulaş Mahallesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek projelerini anlattı.
23.03.2019
181 kez okundu

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Cumhur İttifakı Ergene Belediye Başkan Adayı Hamdi Sarıer, Ulaş Mahallesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek seçimleri kazandığı takdirde Ergene’de yapacağı projelerini anlattı. Sarıer, “Bizim işimiz gönül belediyeciliği. 2014 yerel seçimlerinden 2019 seçimlerine kadar çok değerli bir oyunuzu alarak 5-6 proje dışında başarılı olamayan bir belediye başkanının hayallerinizle yeniden oynamasına müsaade etmeyin. Yıllık 130 Milyon TL bir bütçesi olan, 5 yılda 130 taşınmaz ile birlikte Velimeşe Mahallemizin halkına ait olan araziler ile birlikte 37 Milyon TL borçla bizi belediyeyi devretmeye çalışan bir başkan adayı ile karşı karşıyız. Bizim belediyemiz Trakya’da üzerine haciz konulan nadir belediyelerden biridir. Aksini iddia ediyor ise tüm kamuoyu önünde çıkıp onunla hesaplaşmaya hazırım. Bizler kavgacı insanlar değiliz. Her daim olumlu şeyler düşünüp halkımıza hizmet etme gayreti içinde olduk. Ergene Belediyemizin bir yıl içinde sadece içme suyu ve maden suyu ile ilgili ilan edilmiş 2 milyon TL’lik bir bütçe çıktı karşımıza. Bir yıl içinde sadece su ve maden suyu için Ergene Belediyesi’nden 2 Milyon TL çıkmış. İtfaiye hortumunu sabahtan akşama kadar akıtsanız bir yılda bu kadar fiyat tutmaz. Ergene Belediyesi beş yılda talan edildi. Bir oydan bir şey çıkmaz demeyin. 2 Milyon TL’lik ne su ve maden suyu içtin. 1 Nisan’dan sonra 17 mahallemizde ben ve ekibim sözde değil, özde belediyeciliğe talibiz. Yapamayacağımız hiçbir projenin sözünü vermeyeceğiz. Vereceğimiz tüm sözlerin arkasında olacağız.”dedi.


ERGENE OLARAK ÇOK ŞANSLIYIZ
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop ile görüştüğünde Ergene’nin projelerine destek sözü aldığını belirten Sarıer, “Bu dönem öyle bir şansımız var ki TBMM Başkanı AK Parti Tekirdağ Milletvekilimiz Mustafa Şentop oldu. Onun kıymetini bilmeliyiz. Kendisi bizlere projeleriniz ile gelin Ergene’ye ne gerekiyorsa yağdıralım dedi. Bu seçimi kazanarak Cumhur İttifakı olarak Ergene’de projelerimiz ile vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti ve yaşanabilir bir Ergene için çalışacağız.”dedi.


Tutku AKBAŞ