VERDİĞİM SÖZLERİ BİR BİR GERÇEKLEŞTİRİYORUM

Çorlu’da yerel seçimler öncesi Kemalettin Mahallesi Muhtar Adaylığını açıklayan 39 yaşındaki Aydemir Taşdemir, daha muhtar olmadan mahalle sorunlarını çözmeye başladı.
07.01.2019
289 kez okundu

Çorlu’da yaklaşan yerel seçimler öncesi adaylar ortaya çıkmaya başlarken, Kemalletin Mahallesi’nde 30 yıldır ikamet eden 39 yaşındaki Aydemir Taşdemir Atilla Caddesi üzerinde yaşayan mahalle sakinleri ile bir araya gelerek müjdelerini sıraladı. Taşdemir, “Mahallede bireysel olarak etkin bir çalışma yapıyorum. Mahallem için mücadele ederek Atilla Caddesi’ne asfalt yaptırdım. Yıkılan Çırçır Çeşme’nin tadilatı, bakımı ve onarımı ile ilgilendim. Bu çalışmalarım sırasında mahalle halkımızın takdirini kazandım. Mahalle halkımızın da desteği ile bu yola çıktım. Eski muhtarlarımız mahallemize bir çivi çakmadığı için 80 proje ile hizmet etmekten gurur duyacağım. İlk hedefim olan şu anda Kemalettin Mahallesi Güzelleştirme Derneği’ni oluşturdum. Burada, kadın kolları ve gençlik kollarımız olacak. Eğer muhtar olduğum zaman bu dernek üzerinden hep birlikte mahalleyi halkımız ile birlikte yöneteceğiz. Dernek üzerinden işe ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yardım etmek, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve vatandaşlarımızın sıkıntılarına yetişmek hedefimiz olacak. Mahallemize belediyemizin desteğini alarak birçok çalışma yapacağız. Mahallemin hayır duasını almak istiyorum. Yakın zamanda bozuk olan yollarımızın tamamı onarılacak.”dedi.


OTOPARK VE CAMİİ İSTİYORUZ
Mahallenin en büyük sorunlarından birinin de otopark ve cami olduğunun altını çizen Taşdemir, “Bildiğiniz üzere Çardaklı Çeşme Parkı ne yazık ki kaderine terk edilmiş durumda. Bizler burada yaşayan mahalle sakinleri olarak Çardaklı Çeşme Parkı’nın altının katlı otopark, üstünün de cami olmasını istiyoruz. Bunun için de gerek Çorlu Belediyesi, gerekse Çorlu Kaymakamlığı ile neler yapabiliriz konusunda görüşeceğiz.”dedi.
Taşdemir, adaylık açıklamasının ardından vatandaşlara boza ikramında bulundu.


Tutku AKBAŞ