VEGA’DAN AYAĞA KALDIRAN TEDAVİ

İstanbul’da servis şoförlüğü yapan 55 yaşındaki Yüksel Esen isimli vatandaş, geçirdiği felç sonrası Özel Çorlu Vega Hospital’da uygulanan tedavi sonrası yürümeye başladı.
04.12.2017
1657 kez okundu

Geçirdiği damar tıkanıklılığı sebebi ile felç olan ve ardından operasyon geçiren 55 yaşındaki Yüksel Esen isimli vatandaş, Özel Çorlu Vega Hospital’da uygulanan fizik tedavi sonrası sedyeyle geldiği hastanede yürümeye başladı. İstanbul’da servis şoförlüğü yapan Esen’in çok zorlu bir ameliyat geçirdiğini aktaran Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Selçuk Yavuz, tedavi süreci hakkında bilgiler verdi. Yavuz, “55 yaşında erkek hasta yaklaşık 1,5 ay önce bize sağ kol ve bacağında güçsüzlük şikayeti ile geldi. Bize gelmeden önce İstanbul’da cerrahi bir operasyon geçirdiğini, sol tarafındaki şah damarının tıkandığını ve buna bağlı olarak da sağ kol ve bacağındaki güçsüzlük sonrası ameliyat olduğunu öğrendik. Ameliyat eden cerrahın verdiği bilgiye göre hayatında karşılaştığı en şiddetli damar tıkanıklıklarından biriymiş. Sonra hasta bize sedyeyle geldi. Kolu ve bacağı tutmuyor, oturamıyordu. Biz hastamızı tedaviye aldık ve rehabilitasyon sürecini başlattık. Önce hastamız oturabildi ve sonrasında bastonla yürümeye başladı. Şimdilik kolu için çalışmalarımız devam ediyor. Günlük yaşamında kendi kendine yetebilecek şekilde yaşamını sürdürebilmesi için çalışmalarımız sürecek. Yakın zamanda hastamızın bu aşamaya da geleceğini düşünüyoruz” dedi.
HASTANEYE TEŞEKKÜR ETTİ
Ciddi bir ameliyat geçirdiğini ve bu ameliyattan sonra kendisine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnun olduğunu kaydeden Yüksel Esen de, sedyeyle getirildiği hastaneden yürüyerek çıkacak olması sebebi ile Vega Hospital yönetimine ve tedavi süresi boyunca kendisi ile ilgilenen Yrd. Doç. Dr. Selçuk Yavuz ve ekibine teşekkür etti.
Tutku AKBAŞ