VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN BURADAYIZ

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ile İl Başkanı Mestan Özcan, partilerinin Ergene İlçe Başkanlığını ziyaret ederek ilçeye yapılacak yatırım müjdelerini verdi.
13 09 2019
823 kez okundu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatilde olması sebebi ile Tekirdağ İlçelerine ziyaretlerini sürdüren AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ile İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Ergene İlçe Başkanlığını ziyaret ederek hükümet yatırımlarının müjdelerini verdi. AK Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca, yönetim kurulu ve meclis üyelerinin tam kadro yer aldığı ziyarette açıklamada bulunan Yel, “Biz İl Başkanımız ile birlikte meclisimizin tatil olması sebebi ile özellikle her hafta birkaç ilçe ziyaret etme programları gerçekleştiriyoruz. Sabah Hayrabolu’da başladığımız ziyaretimiz bu akşama kadar Ergene ilçemizde tamamlanacak. Burada hem yönetimdeki arkadaşlarımız ile değerlendirmede bulunacağız hem de ilçemize yeni atanan kaymakamımız ile görüşüp yatırımlarımızın konularını görüşeceğiz. Akşam saatlerinde de muhtarlarımız ve vatandaşlarımız ile bir araya geleceğiz. Vatandaşlarımızın sorunlarına yerinde çözüm üretmek için elimizden geldiği kadar çalışacağız.”dedi.
HASTANEMİZ İHALEYE ÇIKACAK
İlçede yapılacak yatırımların müjdesini veren Yel, “Ergene’miz 2014 yılında ilçe oldu ve bu anlamda idari yapılanma konusunda hız kazandı. Şu anda kaymakamlık binamız güzel bir şekilde hizmet vermekte. Hastane çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor tüm problemler çözüldü. Yatırımın bir an önce başlaması için Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Marmaracık-Karatepe arasındaki yolun çalışmaları da tamamlandı. Ekim ayı içerisinde inşallah açılacak ve ilçemize ulaşım daha kolay sağlanacak. İlçe emniyet Müdürlüğü binasının yenilenmesi çalışmaları devam ediyor. Bununla ilgili gelişmeler olacak.”dedi.
TEKİRDAĞ OLARAK ŞANSLI BİR DÖNEMDEYİZ
TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un olmasından dolayı Tekirdağ olarak büyük bir şans yakaladıklarını ifade eden Yel, “Tekirdağ olarak çok şanslı bir dönemdeyiz. Meclis Başkanımız Mustafa Şentop, bizim için çok önemli bir gurur kaynağı. İlimize yatırımlar konusunda önümüzü açacağını düşünüyorum. Çiğdem Koncagül vekilimiz partimizin kadın kolları genel başkan yardımcısı oldu. Yerel yönetimlerde de Kapaklı, Süleymanpaşa ve Hayrabolu Belediyelerinde söz sahibiyiz ve insanlar AK Parti Belediyeciliğini çok iyi görmüş durumda. Yapılan yatırımlar ve hizmetler hızlı bir şekilde ortaya çıkıyor.”dedi.
DERİN DEŞARJ 2021’DE BİTECEK
Dünyanın en büyük çevre projesi olan Derin Deşarjın 2021’de tamamlanacağını belirten Yel, “2011 yılından bu yana Dünyanın en büyük çevre projesi devam ediyor. 87 km’lik bir kara boru hattı içinden Marmara Denizi’ne derin deşarj yapılacak. 2021’in sonunda Ergene Nehri sorun olmaktan tamamen çıkacak. Aşama aşama çalışmalarımız yürütülüyor.”dedi.


KAYMAKAM TAŞÇI ZİYARET EDİLDİ
Parti ziyaretinin ardından AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ilçeye yeni atanan Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette ayrıca ilçede yapılacak olan yatırımlar ile ilgili Kaymakam Taşçı’ya bilgiler verildi.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600