VATANDAŞLAR’DAN BARIŞ PINARI HAREKATI’NA TAM DESTEK

Gazetemiz DEVRİM Muhabiri Asiye Kosova, Çorlu’da yaşayan vatandaşlara ‘Barış Pınarı Harekatı’nı sordu.
16 10 2019
786 kez okundu

DEVRİM Gazetesi Muhabiri ve DEVRİM Web TV sunucusu Asiye Kosova, ilçede yaşayan vatandaşlara ‘Barış Pınarı Harekatı’ hakkındaki düşüncelerini sordu. Marmara Ereğlisi Kamaradere Mahallesi Muhtarı Hidayet Karaaslan, yaptığı açıklamada “Mehmetçiğimize canım kurban. Onları alnında öpüyorum. Allah onların ayağına taş değdirmesin. Gittikleri gibi geri gelsinler. Zaten onlar orada olmasa biz şu an burada böyle rahat oturuyor olmazdık. Allah onlara zafer nasip eylesin. Ben Mehmetçiğimizin sağ salim geleceğine inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarını korumak için gittiler ve de bizim için oradalar. Bizim için ölüp bizim için şehit oluyorlar. Zor bir görev ama başarılar diliyorum kendilerine” dedi.
KEŞKE BENİ DE ALSALAR
Öte yandan 84 yaşındaki Doğan Ersin ise duygu dolu anlar yaşadı. “Onların yerine ben canımı veririm” diyen Ersin, “Ben canımı veririm onlar için. Vallahi veririm yemin ediyorum. 84 yaşındayım keşke beni alsalar onların yerine. Allah hepsinin yar ve yardımcısı olsun. Dualarımız onlarla” şeklinde konuştu.


BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ EN AZ YAPAN ÜLKELERDEN BİRİYİZ
Türk askeri sınır güvenliği için mücadele ederken kendilerinin de onlara en azından mutlu bir aile, mutlu bir yuva verebilecek ekonomi için çalışmalarının gerektiğini vurgulayan bir öğrenci “Mehmetçiğimiz bizim için orada savaşırken biz de burada elimizden geleni en iyi şekilde yapmalıyız. Mesela şu an siz bizden onlara bir mesaj iletebilelim diye çalışıyorsunuz. Benim de aynı şekilde okulumu en iyi şekilde devam ettirmem lazım. Herkesin ayrı bir görevi var ve biz üzerimize düşeni en az yapan ülkelerden biriyiz. Onlar bizim için savaşırken bizim de onlara en azından mutlu bir aile, mutlu bir yuva verebilecek ekonomi için çalışmamız lazım” dedi.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600