VATANDAŞIN SAĞLIĞINA ÖNEM VERILIYOR

Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında, kent genelindeki işçi duraklarında ve ana caddelerde maske dağıttı.
08 04 2020
249 kez okundu

Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü görevlileri tarafından, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, sabah saatlerinden itibaren kent genelindeki işçi durakları ile Atatürk ve Öztrak Caddelerinde maske dağıtıldı.
Maske dağıtımının düzenli olarak sürdürüleceğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, ''Vatandaşlarımızdan isteğimiz, kendisi ve ailelerin sağlığı için kurallara uymaları, evlerinden dışarı çıkmak zorunda kaldıkları her an maskelerini mutlaka takmalarıdır" dedi.
Maske dağıtımının yanı sıra, Zabıta Müdürlüğü ekipleri de koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler konusunda esnaf ve toplu taşıma araçları denetimlerini sürdürürken; vatandaşları da maskesiz dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.
DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ SÜRÜYOR
Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı yapılan çalışmalar kapsamında Çerkezköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de bir yandan pazar yerleri, cadde ve sokaklarda yıkama çalışmaları yaparken; bir yandan da kent genelinde bulunan çöp konteynerlerini dezenfekte ediyor, eskiyen konteynerleri de yenileri ile değiştiriyor.

Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600