VATANDAŞA HİZMET YERİNE EZİYET EDİYORLAR

Çorlu’da yaşayan Necdet-Azize Yılmaz çifti, evlerinde yaklaşık olarak bir yıldır su basıncının düşürülmesi sebebi ile su sıkıntısı çektiklerini belirtti.
07.02.2019
1231 kez okundu

Havuzlar Mahallesi Destan Sokak’ta 30 yıldır yaşayan Necdet-Azize Yıldırım çifti, evlerinde su basıncının düşürülmesi nedeni ile bir yıldır su sıkıntısı çektiklerini belirtti. Gazetemiz DEVRİM’i arayarak yaşadıkları sıkıntıyı anlatan Yıldırım çifti, “TESKİ’ye haber verdik, geldiler ve vanayı kapattılar. Yakın zamanda yine çağırdık geldiler su basıncı hala düşük. Geçen yıl Haziran ayından beri sularımız çok düşük seviyede akıyor. Su basıncını hızlandırdıklarında bize suların yüzeye çıkacağını söylediler ve Nisan ayında yükseltileceğini açıkladılar. Her ay 70-80 TL su faturası ödüyoruz. Evimizde su akmıyor biz fatura ödüyoruz. Arızayı gidermediler, suyun basıncını düşürdüler. Bugün yine aradık, devamlı telefonlarımızı alıyorlar ama çözüm yok.”dedi.


EV İÇİNDE ÇATLAKLAR MEYDANA GELDİ
Evlerinin yakınlarında su patlağının meydana geldiğini ve yetkililerin çözüm bulmamasından kaynaklı olarak evlerinde ve diğer komşularının evlerinde çatlakların meydana geldiğini iddia eden Yıldırım Çifti, “Evimizin içinde çatlaklar oluşmaya başladı. Komşularımız ile devamlı tartışmaya giriyoruz. Çeşmemizin devamlı açık olduğunu söylüyorlar. Bizim evde bir yıldır su doğru düzgün akmıyor. Evin altında su patlağı var ki bizimle beraber bütün evlerin duvarlarında çatlaklar oluştu.”dedi.


Tutku AKBAŞ