VATANDAŞ SORUYOR BAŞKAN CEVAP VEREMİYOR!

Çorlu Belediyesi tarafından yapılan ve uzun zamandır da açılmayan kapalı pazar yeri için vatandaş Başkan Ahmet Sarıkurt’a “Neyi bekliyorsunuz?” sorusunu sordu.
10.10.2018
3642 kez okundu

Çorlu Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Pazar Yeri’nin hala açılmaması vatandaş tarafından tepkiyle karşılanmaya devam ediyor. Alipaşa Mahallesi Çetin Emeç Bulvarı ve 18 Mart Caddesi'ne cepheli Atakent Kapalı Pazar Yeri inşaatının temeli 28 Nisan 2017 yılında atıldı. 1,5 yılı aşkın süre zarfında tamamlanan Pazar yerinin ne zaman açılacağını vatandaş merak ediyor. Vatandaşlar, “Belediyemiz çok güzel bir projeye imza attı fakat projenin devamı ortada yok. Önümüz kış ve biz hala açık alanda kurulan Pazar yerinde alışveriş yapıyoruz. Milyonlarca lira harcanarak yapılan bu yeri başkan ya da başkanlarımız ne zaman açacak? Daha ortada net bir tarih bile yok!”diyerek tepkilerini dile getirdi.
PAZARCI ESNAFI GEÇMEK İSTEMİYOR
Pazar yeri inşaatının istedikleri gibi olmadığını belirten Pazarcı esnafı da, “Ne yazık ki o zaman projeyi hazırlayan başkanlarımız, pazar yerinin 2. katında kurulması hedeflenen giyim kısmının arka tarafını açık bıraktılar. Oldukça sert rüzgar esen bölgede bizleri zatürree mi etmek istiyorlar? Belediyemizin parası yetmedi herhalde. Mahalle toplantılarında para harcayacaklarına yarım kalan işlerini tamamlasınlar. Ayrıca Perşembe Pazarı ve şu an kurulan Salı Pazarı’nda bizim yerlerimiz 7-10 metre arasında değişiyor. Ne yazık ki bu Pazar yerinde yerlerimiz 5 metreye kadar düştü. Hiçbir şey bizim istediğimiz gibi değil, ne yazık ki buraya geçmek istemiyoruz. Vatandaşlarımız da haklı olarak bizleri orada görmek istiyor ama belediyemizin hizmeti ortada” dedi.


Tutku AKBAŞ