VANDALLAR İŞ BAŞINDA

Çorlu’da meydana gelen olayda mahalle girişinde bulunan otobüs bekleme durağı, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından kırıldı.
11.10.2017
624 kez okundu

Kemalettein Mahallesi Halit Ziya Uşaklıgil Caddesi üzerinde yer alan otobüs bekleme durağı, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kırıldı. Halkın ödediği vergilerle yapılan, yağışlı havalarda yolcuların sığındıkları bekleme durağının camlarının kırıldığını fark eden vatandaşlar, yaşanan olaya tepki gösterdi. Durak camlarının kırılmasına anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, “Bu duraklar, bizim cebimizden ve hatta bu camları kıranların cebinden çıkan vergilerle yapıldı. Bunu yapanlar, kamu malına zarar vermeden suçlu olarak nitelendirilip ceza almalı ki bakın bakalım bir daha yapabiliyorlar mı? Havaların soğuk olduğu zamanlarda otobüs beklerken en azından sığınıp, soğuktan korunabiliyorduk. Yapılan bu hareket, değerlerimize sahip çıkılmadığını gösteriyor. Kendilerini düşünmüyorlarsa en azından başka insanları düşünsünler. Yazıktır, günahtır” dedi.
BU ZARAR TÜM ÇORLU’YA
Mahallede yaşayan binlerce vatandaş için yapılan durağın kişi ya da kişiler tarafından kırılmasının tüm Çorlu’ya zarar verdiğini belirten vatandaşlar, “Kırılmaz cam bile takılsa yine kırarlar. Adam kafasına koymuş bir kere kıracağım diye. Önüne biz geçip engel olsak, bize bile zarar verirler. Ödediğimiz vergilerin karşılığını almalıyız. Bu zarar sadece bize değil tüm Çorlu’ya verilen bir zarar” dedi.
Tutku AKBAŞ