VALİ CEYLAN MALKARA’DA MUHTARLARLA BULUŞTU

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, muhtar toplantıları kapsamında Malkara ilçesindeki mahalle muhtarları ile bir araya geldi.
13.02.2018
316 kez okundu

Malkara Halk Eğitimi Merkezi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Tarım Müdürü Cengizhan Erbaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Selda Köroğlu, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sevdican Doğan, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilal Temurtaş ve mahalle muhtarları katıldı.Toplantıda konuşan Vali Ceylan, Malkara ilçesinin yeraltı madenleri bakımından büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, Trakya Bölgesinin en önemli linyit kömürü yataklarının bu bölgede bulunduğuna vurgu yaptı.
DESTEK BEKLİYORUZ
Konuşmasının devamında günümüzde sıkıntı oluşturan konuların basında uyuşturucu sorunu geldiğine dikkat çeken Vali Mehmet Ceylan, “Bu bakımdan uyuşturucu ile mücadele süreklilik arz eden bir mücadele olacaktır. Çalışmalarımızı birlikte yürütecek ve çocuklarımızı bu illetten kurtaracağız. Sağlıklı bir toplum yaratmak ve gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutmak öncelikli görevimiz olup, gelecek nesillerimizin daha sağlıklı yetişmesini sağlamak amacımızdır. Bu konuda muhtarlarımızdan destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.
GÜVENLİ EĞİTİM PROJESİ
Konuşmasında, Güvenli Eğitim Programı’na değinen Tekirdağ Valisi Ceylan, “Güvenli eğitim projesi çerçevesinde başarılı çalışmalarımız var. Muhtarlarımızın da katkılarıyla bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Muhtarlık müessesesi çok önemli müessese... Hükümetimizce muhtarlarımızın durumlarının daha da iyileştirilmesi konusunda çalışmalar devam etmektedir” dedi.Vali Ceylan’ın konuşmasının ardından basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda mahalle muhtarları sıkıntıları, taleplerini ve vatandaşların dileklerini dile getirdiler.
Önder TABAK