UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Ergene Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu, vatandaşları ve araç sürücülerini bilgilendirmeye devam ediyor.

Ergene Kaymakamlığı, Ergene İlçe Jandarma Komutanlığı, Ergene İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ergene Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu üyeleri, araç sürücüleri ve vatandaşlara uyuşturucuyla ilgili bilgilendirici broşür dağıttı. Sağlık Mahallesi Polis Karakolu önünde gerçekleşen uygulamada, araç sürücüleri durdurularak görevliler tarafından sözlü bir şekilde yapılan çalışmalar anlatıldı. Daha sonra servis araçlarını da durduran görevliler, tek tek servis içindeki vatandaşlara bilgilendirme broşürleri dağıttı. Konu ile ilgili bilgilendirmede bulunan Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, “Uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında komisyonumuz ile uzun zamandır bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Bu kapsamda mümkün olduğu kadar çok vatandaşımıza bilgilendirme broşürleri dağıtımına önem veriyoruz. Amacımız gençlerimizi madde bağımlılığına karşı korumak ve bilinçlendirmek. İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet personelimiz de üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getiriyor. Sürücülerimize, yolcularımıza, yoldan geçen vatandaşlarımıza broşür dağıtıyor. Biz Ergene Kaymakamlığı olarak uyuşturucuyla mücadelemizi aynı titizlikle devam ettirmekte kararlıyız” dedi.
VATANDAŞ TAKDİRLE KARŞILADI
Yapılan uygulamalarda ilk başta şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaş ve araç sürücüleri, hemen ehliyet ve ruhsatlarını hazırladı. Daha sonra görevlilerin konuyu kendilerine anlatması ve broşür dağıtması ile durumu kavrayan vatandaşlar, Ergene Kaymakamlığı başta olmak üzere Ergene Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu görevlilerine teşekkür ederek, uygulamanın yerinde olduğunu ve tüm ilçelerde de gerçekleşmesini istedi.
Tutku AKBAŞ

 

 

 

Etiketler:
Ergene
Jandarma

Diğer Haberler

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Tekirdağ’da faaliyet gösteren oto pazarına yönelik, polis ekipleri tarafından uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.
TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Ergene’de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Oleik Ayçiçeği tanıtımı yapılıp, Tarla Günü düzenlendi.
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 8.'si düzenlenen Çorlu Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı.
TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, MEY Tekirdağ İçki Fabrikası ve Şarköy İçki Fabrikası’nın son durumu ile Büyükşehir Belediyesi’nin güncel çalışmaları hakkında basın toplantısı gerç...
Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Sağanak yağışın altında Kapıkule’den çıkış y...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster
FİRMA REHBERİ
Tekstil
Yapı - İnşaat