UYAN’DAN SERT YANIT

Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, hakkında çıkan asılsız haberlere sert yanıt verdi.
13.12.2018
371 kez okundu

Başkan Uyan açıklamasında; “20 yıllık görev sürem boyunca hemşerilerimi dış etkenlere karşı hep korudum. Zehir tüccarlarının zehir medyasının çıkarlarının aksi yönde hareket ettiğim için sahibinin sesi gazeteler tarafından hedef alındım. Ağızlarından zehir akan medya aslında beni değil hedefine Marmara Ereğlisi’nin temiz ve saf yürekli insanlarını aldı. Bunların hedefi 3. dünya ülkelerinin dahi terk ettiği yöntemlerle termik santraller kurup ilçemizi zehirlemek” dedi.
TARİH VE TURİZMİ KATLETTİRMEYECEĞİM
İlçenin tarih ve turizm kenti kimliğini her zaman koruyacağını ifade eden Başkan Uyan sözlerine şöyle devam etti; “Tarihi turizmi deniziyle ünlü ilçemizi çevre kirliliği ile yaşanmaz hale getirenlerin halkı düşündüğü yok. Onların tek amacı var. Kirli sanayi ile sizleri zehirleyip paralarına para katmak. Binlerce yıl önce bu topraklarda yaşayan medeniyetler bu toprakları bize miras bıraktı. Bizler de bu cennet parçasına kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Varsın her gün sayfalarından irin çıkan, kin kusan, nefret saçan zehir medyası şahsımı hedef alsın. Bu can bu bedende olduğu sürece şer medyasının ve çıkar odaklarının karşısında duracağım. 4 dönemlik görev sürem boyunca hep kirli odakların ilçemiz ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın üzerindeki oyunlarını bozdum. Asit yağmurlarının yağmaması, halkın kanser olmaması temiz hava soluması için mücadele verdim. 5. Dönemimde de bu mücadeleyi vereceğime söz veriyorum. Termik santrallerin bacaları altında sizleri boğdurmayacağım. Deniz ve kumsalınıza zehir medyasının zehrini bulaştırmayacağım.”
EREĞLİ HEP DENİZ VE KUMSALI İLE ANILACAK
“Ben İbrahim Uyan olarak bu ilçede yaşadım, mezarımda bu ilçede olacak. Ana rahmindeki bebeğin üzerimde hakkı var. Yarınlarımız çocuklarımıza temiz bir ilçe bırakmak benim tek amacım. Tekirdağ’ın İstanbul’a açılan kapsı hep deniz ve kumsalı ile anılacak. İlimizde yeteri kadar sanayi tesisi mevcut.
Sayfalarından her gün sahibinin sesi olan yandaş medyayı kınıyorum. Her gün sayfalarında nefret başlıkları atan, irin kusan zehir medyasına Yavuz Sultan Selim’in zamanında, İran Şahı İsmail’e dediği gibi ‘herkes yediğinden ikram eder.’Siz de sayfalarınızda zehir saçıyorsunuz. Ne sizin zehir kokan başlıklarınıza ne de insanlara zehir solutmanıza müsaade etmeyeceğiz.”
YARGIDAN TOKAT YEDİLER
“Zehir medyasının bu zamana kadar yaptığı bazı iftira haberlerini Cumhuriyet savcıları suç duyurusu kabul etti. Bunların yaptığı haberler yargıdan döndü. Çoğu haberlerine karşı dava açtık bunları tek tek kazandık. Mahkeme kararları elimizde mevcut bunları ilerleyen günlerde tek tek açıklayacağım. Bu zehir medyasının şer kalemleri şahsımı yıpratmaya yönelik yazılar kaleme aldığı gibi, bu zehir sevicilerin bazı çalışanları ise sürekli bizleri resmi kurumlara iftira dolu dilekçelerle şikayet etmektedirler.”
Ahmet Can AYDIN