USTA GAZETECİ BEKİR COŞKUN´A VEDA

19 10 2020
244 kez okundu
kiyikose@devrimgazetesi.com.tr

Uzun süredir kanser tedavisi gören Türk basınının usta kalemlerinden Bekir Coşkun (75) dün akşam Ankara Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybetti.
1945 yılında Şanlıurfa’da memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Coşkun, Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1974’te foto muhabiri olarak işe başladı. Polis ve parlamento muhabirliği de yapan Coşkun, daha sonra Günaydın gazetesinde “Dokuzuncu Köy” adlı köşesinde yazarlığa başladı. Sabah, Hürriyet, Habertürk ve Cumhuriyet gazetelerinde de yazarlık yapan Coşkun, 6 yıldır Sözcü gazetesinde yazıyordu.
2017 yılı Ekim ayında kanser tedavisi nedeniyle yazılarına ara veren Coşkun, o tarihten bu yana sağlığı el verdiği sürece gazetedeki köşesinden okurlarıyla buluşmayı sürdürüyordu. Çoşkun’un “Dövlet”, “Avukatımı İstiyorum”, “Pako’ya Mektuplar” ve “Ben Pako” adlı dört kitabı bulunuyor. Cenaze namazı bugün günü Bilkent Cami’sinde kılınacak olan Coşkun memleketi Şanlurfa’nın Tülmen Köyü’nde defnedilecek.


ÇİĞ SÜT ÜRETİCİSİNİN TEPKİSİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
Gürer: “Ulusal Süt Konseyi yeniden toplanmalıdır”
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2019 yılının Kasım ayından bu yana 2 lira 30 kuruş olan çiğ süt referans fiyatını, 10 Ekim 2020 tarihinde toplanan Ulusal Süt Konseyi iktidarın baskısı İle değiştirmemesine üreticilerin büyük tepkisinin artarak devam ettiğini söyledi.
Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, geçen yıl hayvan başına destekleme primleri dahil sütten 2 bin 799 lira gelir elde eden besicinin, artan maliyeler ve çiğ süt referans fiyatının yerinde sayması nedeniyle bu yıl 1683 lira zarar ettiklerini ifade ettiklerini belirtti.
CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ulusal Süt Konseyi’nin çiğ süt referans fiyatında, yüzde 40’ları aşan maliyeti de dikkate alarak, üreticinin zarar etmeyeceği bir fiyat düzenlemesi yapması için acilen toplanması gerektiğini söyledi.
SÜT ÜRETİCİSİ TEDİRGİN 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, enflasyonu artıracağı gerekçesiyle, 2019 yılının Kasım ayıdan bu yana 2 lira 30 kuruş olan çiğ süt referans fiyatların bu yılın sonuna kadar zam yapılmayacağı açıklamasının üreticileri şok ettiğini söyledi.

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600