ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN HAYVAN BAKIMEVİ ZİYARETİ

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri Hayvanları Koruma Günü sebebiyle Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
14 10 2019
253 kez okundu

NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’in eşi Selda Şahin’in de teşrifleriyle, Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Funda Eryılmaz Açıkgöz ve Öğr. Gör. Nazlı Çağıl Küçükgöksel’in idaresinde ziyareti gerçekleştiren öğrenciler, bakımevindeki hayvanları beslediler ve tedavileri gerçekleştirilenler hakkında bakımevi sorumlusu veteriner hekimden bilgi aldılar.
Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Funda Eryılmaz Açıkgöz yaptığı açıklamada “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, hayvan hakları ve refahı için her yıl uluslararası olarak anılan bir gündür. Hava muhalefeti nedeniyle 4 Ekim günü gerçekleştiremediğimiz etkinliğimizi bugün gerçekleştirdik. Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle başta öğrencilerimiz olmak üzere, toplumda farkındalık ve bilinç oluşturmak, hassasiyeti arttırmak, mevcut sorunların çözümüne dikkat çekmek istedik” dedi.


BARINAK ŞARTLARI SON DERECE İYİ
Selda Şahin ise TBMM Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in geçtiğimiz ay bakımevini ziyaretinde yaptığı konuşmadaki ‘Burada yürütülen çalışmalar TBMM’ye sunulacak raporda yer alacak ve yeni hayvan hakları yasasına altlık olacak’ şeklindeki açıklamasını hatırlatarak buradaki barınak şartlarının, hayvanlara verilen barınma, bakım ve sağlık hizmetinin son derece iyi olduğunu ifade etti. Seda Şahin konuşmasında “Bakımevinde ağırlanan hayvanların hijyenik şartlarda bakıldığını gördük. Bu anlamda da burada gerçekten iyi bir uygulama var. İnanıyorum ki hayvanseverlerimiz de bu konuda bize hak vereceklerdir” dedi.
SATIN ALMA SAHİPLEN
Teknik Bilimler MYO öğrencileri ise 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün anlam ve önemi dolayısıyla “Satın alma, sahiplen” dediler.


Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600