ÜNİVERSİTE ŞEHİR İLİŞKİSİ İYİLEŞECEK

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’i ziyaret ederek yeni görevinde başarı temennisinde bulundu.
04.01.2019
277 kez okundu

Milletvekili Mustafa Yel, “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi şehrimizin önemli dinamiklerinden biridir. Yeni dönemde üniversite-şehir ilişkisinin daha iyi olacağını ve üniversitemizin daha da büyüyerek şehrimizi büyüteceğine inancım tamdır” dedi.
Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Milletvekili Mustafa Yel’e teşekkür etti. Üniversitenin durumu hakkında konuğuna bilgi veren Rektör Şahin, “Öğrencilerimizi uluslararası nitelikleri göz ardı etmeden, değer dünyamızı da dikkate alarak bir öğrenim vermeyi hedeflerken, şehrimize ve bölgemize de katkılar sunma gayretinde olacağız” dedi.
Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker de bulundu. Milletvekili Mustafa Yel’in şeref defterini imzalamasının ardından ziyaret son buldu.


İLK SENATOYA BAŞKANLIK ETTİ
Ayrıca Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, göreve başlamasının ardından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü olarak ilk Senato toplantısına da başkanlık etti. NKÜ Senato Salonunda gerçekleşen toplantıda Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve eğitim - öğretim faaliyetlerine dair çeşitli gündem maddeleri görüşüldü. Toplantı sonunda Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, alınan kararların hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Defne Tuğçe AYAZ