ÜNAL BEY TESKİ’Yİ ÇORLU’YA UYGUN GÖRMEDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, dönemin Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın TESKİ Genel Müdürlüğü’nü Çorlu’ya taşıma fikrini uygun görmediğini söyledi.
07 12 2019
865 kez okundu

Çorlu’da esnafla bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürlüğü’nü Çorlu’da bulundurmak istediğini ve dönemin Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın bu fikri uygun görmediğini söyledi. Albayrak, “Biz Büyükşehir olduğumuzda birimlerimizden bazılarının merkezlerini Çorlu’da yapmak istedik. Şu an Kültür Müdürlüğü olan eski Çorlu Belediye Başkanlığı binasını TESKİ Genel Müdürlüğü yapmak için o dönem başkanımız olan Ünal Bey’den istedim fakat kendisi bu fikri uygun görmedi. Benim niyetim TESKİ’yi Çorlu’ya almaktı ama olmadı” dedi.
YASA GEREĞİ BÜYÜKŞEHİRİN MERKEZİNİ ÇORLU YAPAMADIK
Tekirdağ’ın 11 ilçeden oluştuğunun altını çizerek tüm ilçelere eşit mesafede yaklaştığını belirten Albayrak, yasa gereği Büyükşehir Merkezinin Süleymanpaşa olduğunu ve bu nedenle Çorlu’yu merkez ilçe yapamadıklarını söyledi. Albayrak, “Eğer Çorlu olmasaydı Tekirdağ’ın Büyükşehir olma şansı hiç yoktu. Yasada, ‘Merkezi Süleymanpaşa olmak üzere Tekirdağ Büyükşehir kurulur’ ibaresi olmasaydı ben Büyükşehri Çorlu’da yapacaktım” ifadelerine yer verdi.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600