ULAŞ YURDAKUL: AZALAN SÜT ÜRETİMİ ENDİŞELENDİRİYOR

Malkara Ticaret Borsası’nın Aylık Olağan Meclis Toplantısına katılan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, tarım ve hayvancılığa ilişkin detaylara dikkat çekti.
03 09 2019
276 kez okundu

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Malkara Ticaret Borsası Genel Sekreteri Fatih Yılmaz, Ticaret Borsası’nın yaptığı faaliyetler, ilçeye kazandırdıkları, ilçede yetişen tarım ürünlerinin ve hayvancılığın işlem hacimleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu.
Tekirdağ Büyükşehir ve Malkara Belediyesi’nin çalışmalarına değinip, konuşmasına başlayan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Ticaret Borsası Malkara’da birçok işe imza atarak önemli noktalarda ciddi faaliyetlerde bulunuyor. Türkiye’de Malkara Ticaret Borsası önemli bir noktada. Bunu rakamlar ortaya koyuyor.
ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ
En büyük sıkıntı tarım ve hayvancılık üretiminde son yıllara göre düşüş olması. Özellikle hayvancılık konusunda ve inek sütü konusunda. İnek sütünün düştüğü sağılır ineğinin düştüğü anlamına geliyor. Azalan süt üretimi bizi endişeye sürüklemektedir. Tarım ve hayvancılık konusunda hem Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hem de Malkara Belediyesi olarak gereken tedbirleri alarak üreticilerimizin her zaman yanındayız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi olarak çeşitli projeler ile üreticilerimizi destekliyoruz, desteklemeye devam edeceğiz ama merkezi hükümet desteklemeden bizim yapabileceğimiz çok fazla bir şey yok. MODERN ŞEHİR OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ
İlçemize Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi olarak kazandırdığımız yatırımlar ve yaptığımız çalışmalar ciddi öneme sahip. Yaptığımız yatırımlar ile ilçemiz modern bir şehir olma yolunda ilerliyor. Malkara’mızın gelişmesi, kalkınması ve büyümesi için çalışıyoruz. Malkara ekonomisine katma değer sağladığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Hüseyin TAYYAR

 

Whatsapp
google_160x600