ÜCRETLİ OLACAKMIŞ!

Çorlu Çarşısının hareketlenmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın verdiği 150 bin TL’nin ardından kurulumu devam eden buz pistinin ücretli olacağı öğrenildi. Bu da akıllara pek çok soruyu getirdi; “Buz pisti vatandaşlara ve çocuklara ücretli olacaksa Başkan Albayrak, 150 bin TL’yi niye verdi?”
22 01 2020
1014 kez okundu

Aylardan bu yana kurulacağı söylenen, önce yeni yılda kurulması planlanan ardından da sömestr tatili için kurulacağı belirtilen ancak aradan geçen günlere rağmen geç kalınan buz pisti ile ilgili olarak her geçen gün ortaya atılan iddialar kafaları karıştırmaya devam ediyor. Kurulumu devam eden buz pistinin şimdi de çocuklara ve vatandaşlara ücretli olacağı belirtildi.
Çorlu Çarşı esnafını aylar önceki ziyaretinde buz pisti projesinin ortaya atılmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından 150 bin TL’nin verileceği sözünün alınmasının ardından şimdi de buz pistinin vatandaşlara ve çocuklara ücretli olacağı öğrenildi.
ÇOCUKLARA ÜCRETLİ OLACAKSA KADİR ALBAYRAK 150 BİN TL’Yİ NİYE VERDİ?
Buz pistinin ücretli olacağının öğrenilmesinin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın buz pisti için verdiği 150 bin TL’yi ne için, neden ve kime verdiği merak uyandırdı. Buz pisti ücretli olacaksa eğer Başkan Albayrak’ın verdiği para ne için ve neden verdiği ise kafaları karıştırdı.

 

ÜCRETLİ OLACAĞININ DUYULMASI VATANDAŞLARI ÜZDÜ
Çorlu Çarşı esnafına hareket getirmesi amacıyla buz pistinin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulum çalışmalarına başlanılmasının ardından ücretli olacağının duyulması sonrasında vatandaşlar ve çocuklarda üzüntüye neden oldu. Vatandaşlar; “Buz pistini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kuruyorsa neden ücret alınacak. Belediyenin yaptığı bir hizmete bizler neden ücret ödeyeceğiz. Böyle saçma bir projeyi bu şekilde hayata geçirmek çok anlamsız. Toplanan ücretler nereye ve kime gidecek” şeklinde konuştular.
DEVRİM GAZETESİ OLARAK SORUYORUZ!
1- Buz pistini Çorlu Belediyesi mi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi mi getirdi?

2- Buz pisti için ihale yapıldı mı? Yapıldıysa hangi belediye, ne kadara ihaleye verdi?

3-  İhale yapıldıysa ve bunun ücretini belediye ödeyecekse vatandaşlardan ne diye ücret toplanacak?

4- Vatandaşlardan toplanacak ücretler ne olacak?

5- Çorlu Çarşısı hareketlenmesi için yapılan buz pisti için vatandaşlardan ücret neden ve niçin alınacak?

Whatsapp
google_160x600