ÜÇLER MEZARLIĞI’NIN HALİ İÇLER ACISI

Malkara ilçe merkezinde bulunan Üçler Mezarlığı bakımsız görüntüsü ile içler acısı halde.
14.12.2018
382 kez okundu

İlçe merkezi Hacıevhat Mahallesi’nde bulunan Üçler Mezarlığı’nın bakımsızlığı hem çevredeki vatandaşlar hem de mezarlığı ziyaret eden vatandaşları içler acısı haliyle isyan ettirdi. Uzun zamandır bakım bekleyen Üçler Mezarlığı harap olan görüntüsüyle kaderine terk edilmiş durumda.
Mezarlığın giriş ve çıkış kapılarının sökülmüş olduğu, mezarlığı çevreleyen tellerin de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından sökülmüş durumda olduğu görülüyor. Vatandaşlar ise, yetkililerin Asri Mezarlığa gösterdiği özeni Üçler Mezarlığı’na göstermediğini belirttiler.
ASRİ MEZARLIK KADAR BAKIM GÖRMÜYOR
Mezarlığın bakımına ilişkin yetkililerin yeterli ilgiyi göstermediğini dile getiren vatandaşlar; “Asri Mezarlığın musluğu sökülse hemen takılıyor. Kapısı çalınsa hemen yenileniyor. Burası da bizim mezarlığımız değil mi? Burada yatanlar bizim anamız, babamız, dedemiz ya da akrabalarımız. Her gün bir şeyi eksiliyor. Ya mezar taşlarını kırıyorlar, ya tellerini söküp götürüyorlar. Ne bakan var ne ilgilenen. Gece mezarlığın içinde kimlerin gezdiği belli değil. İnsanlar buraya sevdiklerinin mezarlarını ziyaret edip, onlara dua etmek için geliyorlar, karşılaştıkları manzaraya bakın. Annelerinin, babalarının yattıkları mezarlığın halini görüp perişan oluyorlar. Yazık günah değil mi?” diyerek tepki gösterdiler.


Erdi KURU