TÜRKİYE’DE SATILMADIK YER KALMADI

Ergene Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nda görüşülen gündem maddeleri arasındaki arsa satışlarına AK Parti Grubunun verdiği tepkilere karşılık Belediye Başkanı Rasim Yüksel de “Türkiye’de satılmadık yer kalmadı.”diyerek tepki gösterdi.
03 07 2019
380 kez okundu

Ergene Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Ulaş Mahallesinde bulunan Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda arsa satışlarına AK Parti Grubu karşı çıktı. Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel de yaşanan durum sonrasında Gazetemiz DEVRİM’e açıklamada bulunarak, “Türkiye’de satılmadık yer kalmadı.”dedi. Yüksel, “İller bankasından gelen paralar ile anca maaşları ödeyebiliyoruz. Yatırım yapmamız mümkün değil. Yeni bir ilçe olduğumuz için OSB’lerden vergi alamıyoruz. Gelirlerimiz tamamen sınırlı. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Keyfi satmıyoruz, ihtiyaç için satıyoruz. Ülkemizde birçok şeker fabrikaları, tank palet fabrikası ve araziler satıldı ama kimse sesini çıkarmadı. Aynı duyarlılığı bu konularda da beklerdim. Türkiye’de satılmadık yer kalmadı. Katar, Türkiye’de kendi yüz ölçümünün fazlası kadar yer aldı. Belediyeler yer alır, yer satar. Kamulaştırılacak alanlarımız var. Devlet büyüklerimize sesleniyorum. Türkiye’de tek mağdur ilçeyiz. 100 milyon TL’lik alanımız 19 milyon TL’ye kamulaştırılmak isteniyor. Türkiye’de olduğu gibi tüm belediyeler gibi bizim de borcumuz var. Türkiye yönetilmiyor. Herkes borçlu. Ülkemizde sıkıntı yukarıdan aşağıya kadar devam ediyor. Şu anda vatandaşın bizde hisseli yerleri var. Devletten gelen para sınırlı. Nasıl alacağız vatandaşın yerini. Biz Ergene’de Türkiye genelinde örnek belediyeyiz. Sıfırdan kurulmuş bir ilçeyiz. Biz vatandaşımız için onlardan daha çok duyarlıyız.”dedi.
ERGENE’DE KİMSE RAHAT UYUMASIN
AK Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca’da Başkan Rasim Yüksel’in yaptığı açıklamalara karşılık olarak, “Ergene’de çivi üstüne çivi çakıldığını gördünüz mü? Ergene halkı hizmet bekliyor. Göğsümü gererek ülkemiz için yapılan yatırımları rahatlıkla anlatabilirim. Hükümetimiz sattı ama yatırımını da yaptı. Peki sen sattın da ne yaptın? 5 yıldır söyledikleri ve yapacakları şeyleri geçen yaptığımız toplantıda anlattılar. Nereye gitti bu paralar? Ergene Belediyesinin yapamadığı yol yüzünden bugün imza toplanıyor. 17 kreş yapacağız dedin bir kreş yaptın. Organizasyon şirketine ne yaptın da zengin ettin. Hiç kimse rahat uyumasın. Noktasına virgülüne kadar denetim raporlarını inceleyeceğim. Düğünlerde takılan çeyrek altınlar neyle alındı. Her düğüne çeyrek altın. Bu kadar kolay mı? Ergene’ye bir şey yapın. Biz de hükümet olarak elimizden geleni yapalım. Ergene Belediyesi bu işi yapamıyor. Başkan satış kararını alıyor ama satacağız demiyor, ileride bakacağız diyor. Grup başkanı da satacağız diyor. Birbirlerinden haberleri yok. Biz hukuken elimizden geleni yapacağız. Geldi bugün takımı siyasallaştırdı. Ergene Velimeşespor hepimizin takımı. Neden Rasim Yüksel adını veriyorsun? Biz de modern Türkiye’nin kurucusu, yoktan var eden ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün adını önerdik. Sıfır bir belediye sözü Ergene’ye ihanet olur. Daha önceki beldelerden kalan araç ve gereçlerin tümü Ergene Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesinde. Beceriksiz bir belediye yönetimi ile karşı karşıyız. Ergene’ye yazık ediliyor.”dedi.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600