TÜRKİYE VE AVRUPA’DA İLK OLACAĞIZ

Çorlu Sevgi Diş Polikliniği yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
10 01 2020
445 kez okundu

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile Çorlu’da hizmet veren Sevgi Diş Polikliniği, ilçede görev yapan basın mensupları ile yeni hastane inşaatlarının devam ettiği şantiye alanında düzenlediği mangal partisi ile bir araya geldi. Oldukça sıcak ve samimi geçen organizasyonda Sevgi Diş Polikliniği Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Kemal Kavut, “Öncelikle gazeteciler gününüzü kutluyorum. Bugün aslında sizin gününüz ve biz de aslında sizi böyle farklı bir atmosferde ağırlamak, misafir etmek istedik. Emek sarf ediyorsunuz, toplumu bilgilendiriyorsunuz. Yıpratıcı ve zor bir mesleğiniz var. O yüzden öncelikle kolaylıklar ve başarılar diliyorum, gazeteciler gününüzü kutluyorum. Böyle açık bir atmosferde, şantiye koşullarında sizleri ağırladık. Ben bundan 26 sene önce buraya yedek subay olarak geldim. Ekip arkadaşlarımla birlikte diş hekimliği sahasında dikey büyümeden yana çalışmalar yapıyorum. Önce poliklinik olarak başladık. Muayenehaneye polikliniğe çevirdiğim dönemden sonra bu yatırıma karar verdim. Bu bölgedeki bu arsayı aldığım zaman buralarda pek bir hareket yoktu. Biz hastaneyi mesleki bir ideal için yapıyoruz. Bu hastanenin Türkiye’de ağız, diş ve çene hastalıkları adına, diş hekimliği hizmetleri adına farklı özellikleri var. Hastane, yataklı servis ve genel anestezi koşulları barındıran kapsamlı bir hastane. Normal genel hastanelerde diş hekimliği hizmetleri ile ilgili tedavilerde çoğu zaman tedaviler yüzde 80-90 oranında ayakta tedavi yöntemleri ile yapılıyor. Bu hastane onlardan farklı olarak yataklı servisiyle, genel anestezi koşullarıyla, lokal anestezi gibi farklı branşlarda yeni doğan bir bebekteki damak yarığından ileri yaşlardaki onkolojik vakalara kadar bütün tedavilerin yapılabileceği güzel, kompleks bir yapı olarak oluşturuluyor. Türkiye’de özel sektörün diş hekimliği alanında yaptığı en kapsamlı hastane. Hedefimiz 2020 yılı Haziran-Temmuz ayları içerisinde devreye almak.  Bu proje dediğim gibi kapsamlı bir proje, yükümüz ağır. Çok çalışmamız gerekiyor, güzel şeylere imza atmamız gerekiyor” diye konuştu.  

90 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Yapılan harcamalar ve alınacak teknolojik malzemeler ile Çorlu’da 90 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştireceklerini belirten Kavut, Çorlu’da kazandıklarını Çorlu’ya yatırım düşüncesinde olduklarını söyledi. Kavut, “İnşaat ile ilgili yatırım bedeli 20 milyon TL civarında ama donanımlarla ilgili yatırımlar çok daha yüksek. Bunun iki belki üç misli kadar yani ciddi medikal donanım koymak zorundayız.  Döviz de arttıkça çünkü bizim dışarıdan aldığımız donanımlarla maalesef bunlar yapılıyor. O yüzden rakamsal yükümüz çok fazla. Aslında temelde de biliyorsunuz sağlık hizmetleri ticari bakılması gereken hizmetler değil. Böyle bir rakamı götürün bankaya koyun, çalışmayın size getirisi daha yüksek.  Şu anda biz poliklinik olarak yaklaşık 60 kişilik bir kadro ile çalışıyoruz. 11’i hekim olmak üzere yardımcı personel, destek personel, teknik personel 60 kişilik bir aileyiz. Buraya geldiğimiz zaman 35-40 civarında diş hekimi arkadaşımız olacak. Bunların bir kısmı klinisyen akademisyen.  180 civarı da asistan personel, destek personel olacak. Organizasyon şemamıza göre yaklaşık 200-250 arası personel istihdamı olacak. O yüzden aslında işsizliği giderme konusunda da ciddi bir yatırım. Bölgeyi, sağlık turizmini hareketlendirmek ki geldiği zaman bizim hastalarımız göz hastası, diş hastası yüzde 80-90 oranında ayakta teşhis ve tedavi görür. Dolayısıyla tedavisini yaptıktan sonra burada konaklamasını yapar, gidip yemeğini yiyebilir, alışverişini yapar her tarafa hareket getirir. Çorlu’da, Trakya’da, ülkemizde ticari hayatı hareketlendirmek, ekonomiyi iyi noktaya taşımak istiyorsak bu sağlık turizmi gerçekten yapıldığı yerde ekonomik, sosyal ve kültürel olarak hareket getiren bir hadise o yüzden bizimde hedeflediğimiz bir hadise doğrusu. Çorlu’nun merkezinde böyle güzel bir bina her taraftan geçerken görünüyor, dikkat çekiyor. Bu tarzda bir yapı işlevsellik açısından, tıbbi açıdan dünyada 4 hastaneden bir tanesi, Avrupa ve Türkiye’de bir tane olacak” dedi.

Levent SİLİSTRE

 

 

Whatsapp
google_160x600