TÜRKİYE MISIR’DAKİ VATANDAŞLARINI ÇORLU’YA GETİRDİ

Mısır’da yeni tip koronavirüse yakalanan Türk vatandaşları Veli ve Kader Biçer ile 3 çocuğu, ambulans uçakla Çorlu Atatürk Havalimanına getirildi.
03 06 2020
805 kez okundu

Biçer ailesinin çocukları, Youtube üzerinden paylaştıkları görüntülü mesaj ile Türk yetkililere Türkiye’ye getirilmeleri için yardım çağrısında bulunmuştu.  

KAHİRE’DEN ÇORLU’YA GETİRİLDİLER 

Kovid-19 testi pozitif çıkan 38 yaşındaki Veli Biçer ile koronavirüs semptomları gösteren eşi Kader ve çocukları Ensar (18), Ebrar (12) ile Erva’yı (4)  taşıyan Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen ambulans uçak, Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan Çorlu Atatürk Havalimanı'na geldi. Burada sağlık ekiplerince karşılanan Biçer ailesi ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesine sevk edildi.

Çorlu Atatürk Havalimanında Veli Biçer'in kardeşi Hasan Biçer, gazetecilere yaptığı açıklamada, abisinin Türkiye'ye getirilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. 


‘SAĞLIĞINA KAVUŞMASINI İSTİYORUZ’ 

Biçer, abisinin ve ailesinin Türkiye'de sağlığına kavuşmasını beklediklerini dile getirerek, "Yeğenimizin çektiği videoyu sağ olsun herkes internetten paylaştı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlarımızın girişimleriyle abimleri buraya getirmeye karar verdiler. Yengemin durumu biraz ağır abim biraz atlatmış durumda, çocukların durumu daha iyi. Durumu ağır olduğu için buraya getirilmelerini istedik orada sağlık bakımından kendilerine bir şey yapmamışlar. Abim ve yengem hep evde kaldı ilaç ve tedavi olmadan. Biz de mecburen buraya gelmeleri için müracaat ettik” dedi. 

‘TÜRKİYE’YE GETİRİLDİKLERİ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ’ 

Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu söyleyen Hasan Biçer; “Allah'a şükürler olsun. Çok şükür böyle bir cumhurbaşkanımız var ne mutlu bize. Diğer ülkelerde yaşanan perişanlıkları gördük. İnsanların yüzüne bakmıyorlar. Cumhurbaşkanımızdan ve abimin buraya gelmesine vesile olan herkesten Allah razı olsun. Türkiye’ye getirildikleri için çok mutluyuz” diye konuştu.

Kahire’den Çorlu Atatürk Havalimanına ambulans uçakla getirilen Biçer ailesi, apronda bekleyen 3 ambulans ile Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600