TÜRKİYE KARARINI KENDİSİ ALIR

Saadet Partisi Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan, Trump’ın Amerikan politikalarının ikiyüzlülüğünü bir kere daha ortaya koyduğunu ifade etti.
09 10 2019
551 kez okundu

Saadet Partisi Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Türk ekonomisinin çökertilmesiyle ilgili açıklamalarına sert şekilde tepki gösterdi. Aslan, Trump’ın açıklamalarını küstahlık ve hadsizlik olarak değerlendirdi. Trump’ın ikiyüzlü ve küstah olduğunu ifade eden Aslan, “ABD Başkanı Trump’ın hadsiz ve küstah açıklamaları, Amerikan politikalarının ikiyüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur” dedi. Bilindiği gibi ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik harekât planlaması üzerine Türkiye’ye yönelik ‘ekonomiyi bitiririm’ tehdidinde bulunmuştu. Trump’ın haddini aşan açıklamaları üzerine Türkiye’nin her kesiminden sert tepkiler geldi. Konuyla alakalı Saadet Partisi Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan, ABD Başkanı Trump’ın Türkiye hakkındaki tehditvari açıklamalarına sert şekilde tepki gösterdi. Aslab, “Trump’ın hadsiz ve küstah açıklamaları, Amerikan politikalarının ikiyüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur” diyerek sert bir dille eleştirdi.
KENDİ İÇ KAMUOYUNU TATMİN ETMEK İÇİN BASİT TEHDİTLERE BAŞVURUYOR
Trump’ın tehditkâr açıklamalarının iç kamuoyuna yönelik aldatıcı ifadeler olduğunun altını çizen Aslan, “Askeri politikalarda etkisi olmayan Trump, kendi iç kamuoyunu tatmin etmek için bu tür basit tehditlere başvurmaktadır. Türkiye, bu türden tehditlerle yönlendirilebilecek bir ülke değildir. Güvenliğini tehdit eden her durumda, kararlarını kendisi alabilecek yetkinliğe sahiptir” ifadelerini kullandı. Aslan, “Dünya kaynıyor. Amerika’nın başında bir adam geldi. Yani kovboy. Maalesef bazıları tarif ediyor bir devlet başkanına bunu söylemek doğru değil ama Amerika’nın başına affedersiniz terbiye edilmemiş aygır gibi birisi geldiğinde sadece tekmeliyor ve yıkıyor. Şuan da başta bulunan Trump’ın da yaptığı bundan ibaret. Sadece kendi memleketinde değil, dışarıda da bu zararı görüyor. Affedersiniz Amerika’nın başında terbiye edilmemiş aygır gibi birisi bulunuyor ve bundan bütün dünya olumsuz etkileniyor.”dedi.
Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600