TÜRK KADINI EKONOMİNİN BEREKETİNİ ARTIRMIŞTIR

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, geçtiğimiz Anneler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
11.05.2019
273 kez okundu

Mesajında her güzel şeyin altında annelerin imzasının bulunduğunu belirten Başkan Günay, “Annelerimiz toplumun temel direğidir. Kadınlarına ve annelerine gereken değeri vermeyen toplumların, medeniyet yarışında geri kalmaya mahkûm olacakları bir gerçektir. Bizler 'Cennet anaların ayağı altındadır' diyen bir inancın mensuplarıyız. Anne sevgisi başka hiçbir şeyle mukayese edilemez. Aile yapısının korunması için hiçbir özveriden kaçınmayan annelerimiz, aynı zamanda yüklendikleri manevi sorumluluklarla, aile içerisinde sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarının kurulmasını sağlamaktadır.
Türk Kadını öyle güçlüdür ki, annelik gibi zor bir görevin yanında, elinin hamurunu iş dünyasına bulaştırarak ekonominin de bereketini artırmıştır. Kadın elinin değmediği bir ekonominin bereketi olmaz. Girişimci annelerimiz, genç kızlarımız için bu alanda da en güzel rol modeldir.  Bu duygu ve düşüncelerle Anneler Günü vesilesiyle, dünyanın en zor ve yüce görevlerinden birini üstlenen annelerimizin gününü kutluyor, onları Tekirdağ iş dünyası adına saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.
Ahmet Can AYDIN