TÜGVA ÇORLU TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

Türkiye Gençlik Vakfı Çorlu ve Muratlı Temsilciliği’nin açılışı, Genel Başkan Enes Eminoğlu ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
23.03.2019
1417 kez okundu

TÜGVA Çorlu ve Muratlı Temsilciliklerinin açılışı, Atatürk Meydanı’nda Genel Başkan Enes Eminoğlu ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Kuran-ı Kerim Tilaveti, ile İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan TÜGVA İl Temsilcisi Emrah Hekim, “Tekirdağ’da 5 ilçemizde teşkilat binalarımızın açılışlarını gerçekleştirdik. 35 yaş sınırına ermemiş tüm genç kardeşlerimiz TÜGVA’nın tüm faaliyetlerinden faydalanabilir. Açılışımıza katılarak destek veren TÜGVA Yüksek İstişare Üyesi Bilal Erdoğan’a teşekkür ederim. Temsilciliklerimiz tüm gençlerimize hayırlı ve uğurlu olsun.”dedi. TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu da “TÜGVA olarak Türkiye’nin dört bir yanından sahada kardeşlerimiz ile kucaklaşmaya devam ediyoruz. İnşallah burada kardeşlerimiz canla başla çalışarak mücadelelerini yerine getirecekler. Tekirdağ’ın 8 ilçesinde TÜGVA olarak çalışmalarımız devam ediyor. TÜGVA olarak dil, renk, ırk ayrımı yapmadan kapılarımızı genç kardeşlerimize sonuna kadar açıyoruz. Türkiye’de ilk defa oy kullanacak 1 milyon genç kardeşimize bu çalışmalarımızı anlatmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çorlu’da ve diğer ilçelerde yaz okullarımız bu yıl da ortaokuldan başlayarak devam ettireceğiz. Bizim öz manevi değerlerimize bağlı olarak genç kardeşlerimizin gelişmesi için canla başla çalışacağız.”dedi.


GÜÇLÜ BİR LİDERİMİZ VAR
Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan da düzenlenen programda yaptığı konuşmasında “Biz Türkiye olarak şanslıyız, böylesine güçlü bir liderimiz var. Ekonomik manipülasyon yapıyorlar, seçimlerde ekonomi üzerinden oy istiyorlar. Sanki seçimlerden sonra ekonomiyle ilgili bir şeyler yapacakmış gibi milleti kandırmaya çalışıyorlar.”dedi. Erdoğan, “Eğer cumhuriyet tarihi boyunca bu oranda büyüyebilseydik, o zaman şuan İtalya seviyesinde bir milli gelire sahip ülke olabilirdik. Bu ne demektir, ülkemizin bu ekonomik gelişmesini aksatan gelişmelerde işte darbe girişimlerinde ülkeyi istikrarsızlaştıran girişimlerde kaynak hep batı oldu. Bunlarda batının bizim ekonomik gelişmemiz için yanımızda durmadığına şahit olduk. İşte Marshall Planı konuşulduğu zaman bile 2. Dünya Savaşından sonra Türkiye'de sanayinin gelişmesi için destek vermediler. Bizim bir tarım ülkesi olarak bırakacak destekleri bize layık gördüler. Şimdi demek ki bizim onlara benzememiz onların bize destek olması anlamına gelmiyor. Onların bizim gelişmemizi isteyecek anlamına gelmiyor. 100 yıl önce bu toprakları işgal etmeye çalışanlardan aman dilemek, merhamet beklemek yersiz. o zaman demek ki bizim güçlenmemiz, kendi ayaklarımız üstünde durmamıza, kendi kimliğimizi tayin etmemize bağlı. 200 yıla aşkın süreyi bize kaybettirdiler. Kim kaybettirdi işte düşmanlarımız kaybettirdi, onların içimizdeki işbirlikçisi hainler kaybettirdi, kendine güveni olmayan ezik aydınlar kaybettirdi. Sizler onların çok daha ötesinde ufukları kurabilecek cesarete özgüvene sahipsiniz. Yoksa 15 Temmuz olabilir miydi ya. Bir işgal girişimine, tanklara, toplara tüfeklere uçaklara, helikopterlere karşı elinde bir sapanı dahi olmayan gençler sokaklara çıkabilir miydi? İşte bu özgüven Çanakkale'de bizi zafere götüren, Malazgirt’te zafere götüren, İstanbul’un fethini bize mümkün kılan sadece kaleleri değil, sadece savaşları değil, gönülleri kazandıran bu özgüven Allah’ın izniyle sizlerde var. Bu özgüven inşasında bize liderlik eden Cumhurbaşkanımıza hepiniz adına çok teşekkür ediyorum. Çünkü her fırsatta bu millete güvendiğini söyledi. Her fırsatta bu milletle nice engelleri aşacağını söyledi, milletin önüne geçti, Davos’ta ‘One minnute’ dedi. Birleşmiş Milletler’de ‘Dünya 5’ten büyüktür’ dedi. 15 Temmuz’da başkaları gibi saklanmadı, başkaları gibi kaçacak yer aramadı, milletinin önünde meydanlara çağırdı, meydanlara gitti ölümüne ölümüne derken kendisi bizzat en önde ölümüne yürüdü.”dedi.
TÜRKİYE’NİN 21. YÜZYILA DAMGASINI VURDUĞUNU GÖRECEĞİZ
Erdoğan, “Keşke bu yerel seçimlerde belediyecilik konuşulsaydı, Tayyip Erdoğan belediyeciliği konuşulsaydı, Tayyip Erdoğan’ın nasıl Türkiye'de belediyelerin çığır açtığını, nasıl çıtaları yükseklere koyduğunu konuşabilseydik. Öyle olsaydı zaten bu yerel seçimlerin kazananını tahmin etmek zor olmazdı. Ama 15 Temmuz’u tezgahlayıp kaybeden üst akıl, egemen güçler adını ne koyarsanız koyun. Ne yaptı acaba bu seçimde bir fırsat çıkarabilir miyiz, kafaları karıştırabilir miyiz, işte bu ittifak falan zorlayabilir miyiz, kim var, kim varsa toplayın koyun çuvala bunu zorlamak suretiyle adeta milletin aklıyla alay ettiler. Çünkü bu millete yabancı olanların, bu millet üzerinde sadece yabancı değil, aynı zamanda bu milletin değerlerine düşman olanların bu millet üzerinde kuracağı oyunlar yine bu milletin iman dolu göğsünde un ufak olup toz gibi dağılmaya mahkumdur. Millet namerdi değil dostlarımızı bizi sevenleri memnun edecek gereken neyse onu yapacak. Benim endişen yok. Evelallah biz gençlerimizle beraber Türkiye’nin 21. Yüzyıla damgasını vurduğunu göreceğiz. Çünkü dünya kültürel olarak da, sosyal olarak da, siyasi olarak da, ekonomik olarak da çok çalkantılı sularda seyrediyor. Gerçekten çok ciddi çalkantılar, çok ciddi belirsizliklerin içerisinde ilerleyen bir dünya var. Biz Türkiye olarak şanslıyız, böylesine güçlü bir liderimiz var. Ekonomik manipülasyon yapıyorlar, seçimlerde ekonomi üzerinden oy istiyorlar. Sanki seçimlerden sonra ekonomiyle ilgili bir şeyler yapacakmış gibi milleti kandırmaya çalışıyorlar. Ekonominin iyi olmasını istiyorsak bu seçimlerde liderimizin güçlü olduğunu bütün dünyaya yeniden haykırmamız gerekir ki ekonomide adımlarını atarken bütün dünyaya istikrarın sapasağlam yerinde durduğunu gösterebilelim.”dedi.


Tutku AKBAŞ