TÜFAD 4. KURSUNU AÇTI

Türkiye Faal Antrenörler Derneği (TÜFAD) Tekirdağ Şubesi 4. kursunu açtı. TÜFAD Tekirdağ Şubesinin Eski Tekirdağlı Milli Futbolcu Rüştü Eren’in ismini verdiği C / Grassroots Antrenörlük kursu Polis evinde düzenlenen törenle açıldı.
09 10 2019
337 kez okundu

Törende konuşan TÜFAD Tekirdağ Şube Başkanı Abdullah Eroğlu, derneği 2008 yılında kurduklarını ve o günden bugüne 4. kursu açtıklarını söyledi. Tekirdağ’a 120 antrenör kazandırdıklarını da ifade eden Eroğlu, şunları kaydetti: “2008 yılında kurmuş olduğumuz antrenörler derneği Tekirdağ şubesinin kısa süre içinde 4. antrenörlük kursunu açtık. Tekirdağ’a 120 antrenör kazandırdık. Antrenör olan yeni hocalarımız amatör liglerin her kademesinden profesyonel liglere kadar birçok takımda göre yaptılar. Bir futbol takımı 22-25 kişiden oluşuyor. Yönetim kurulu ise 15 kişiden oluşuyor. Ama antrenör tek başına her şeyi yapıyor. Takımın malzemecisi de biz oluyoruz. Fiziki imkanlarımız da yetersiz. Antrenman yapacak sahamız yok.”
TEKİRDAĞ’A İKİ SAHA DAHA YAPILACAK
Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün ise kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Tekirdağ’ın sorunlarını biliyoruz. Süleymanpaşa’da sadece 1 futbol sahası var. Bu saha tüm maçlar ve antrenmanlar için kullanılıyor. Yakın bir zamanda Süleymanpaşa ilçesine 2 saha yapımı için ihale yapılacak. Bunlardan birisi Valilik tarafından diğeri ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılacak. Bakanlığın ve Spor Bakanlığın mimarları paten sahasının arkasında bulunan alanda 2 sahayı yerleştirecekler. Bunların ödenekleri hazır ve yakın bir zamanda ihalesi yapılacak. Bunun yanında Tekirdağ’a 14 bin kişilik bir stat isteğimiz var. Tekirdağ’ın 11 ilçesinde 8 futbol sahamız var. 150 bini aşkın ilçelerimizde antrenman sahası bile yok. Bu sorunları çözmek için çalışacağız.”
‘BİZE GELİNCE ÖDENEK YOK’
Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya da, Tekirdağ’a yeni tesisler kazandırmak için mücadele ettiklerini ifade ederek “Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ‘takımınız mı var da saha istiyorsunuz’ dedi. Bu bir vizyon meselesidir. Ordu ve Sinop’un ne süper ligde nede profesyonel ligde takımı var. Bunları biz Spor Bakanlığına anlatıyoruz. Her ne hikmetse bize gelince ya ödenek sıkıntısı yaşıyoruz, ya da planlamada sıkıntı yaşıyoruz. Biz bunu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle aştık. Biz sadece saha olarak değil salon olarak da sıkıntı yaşıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Mustafa Şentop’a konuyu ilettiğimizde bu 2 sahanın yapılması kararı alındı. 13 Kasım sahasının zeminin değişimi ve Muratlı’nın sahasının tadilatı yapılacak” dedi.
17 EKİM’DE SONA ERECEK
Eski Tekirdağlı Milli Futbolcu Rüştü Eren ise antrenörlüğün çok zor bir meslek olduğunu ifade ederek, tüm antrenör adaylarına başarılar diledi. TFF Eğitmenleri Sercan Görgülü ve Sezai Yıldırım tarafından 30 antrenör adayına teorik ve uygulamalı eğitimin verileceği kurs, 17 Ekim Perşembe günü sona erecek.
Ahmet Can AYDIN

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600