TSO MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Nisan ayı olağan meclis toplantısını, toplantı salonun gerçekleştirildi.
24.05.2019
266 kez okundu

Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Meclis Başkan Yardımcısı Zeki Yazar, Katip üye Mehmet Eskicioğlu ile Genel Sekreter Sinan Beşer divanda yer aldılar. Gündemin 1. Maddesinde 2019 yılı Nisan ayına ait aylık mizan, gelir ve giderin tetkiki yapılarak karara bağlanmasının ardından gündemin öteki maddelerinin görüşülmesine geçildi.
EKMEĞİN GRAMI DÜŞTÜ
Ekmek tarifesi ile ilgili gelen talep üzerine yapılan görüşmede 250 gr. olan ekmek 200 grama düşürülerek eski fiyat olan 1,25 TL’den satışına devam edilmesi kararı alındı. Gündemin 3. maddesi olan Yönetim kurulu faaliyet raporları okunarak karara bağlandı. Daha sonra ise Malkara OSB ile ilgili gelişmeler konusunda bilgiler verilerek 578 erkek ve 276 kadın olmak üzere 854 kişiye istihdam sağlandığı belirtilmesinin ardından Meslek Komite Toplantısına geçildi.
ÜYE SAYISI ARTTI
Meslek Komite Toplantısında yapılan görüşmeler sonrasında Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’nın toplam üye sayısının 784’e çıktığı ve 2018 yılında 23 firmaya 2 milyon 300 bin TL Nefes Kredisi sağlandığı bilgisi verildi. Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, 18-21 Haziran’da İstanbul TÜYAP Fuar Merkezinde yapılacak olan ‘Yapı Fuarına’ Malkara TSO olarak katılım sağlayacaklarını dile getirdi. Ayrıca yapılan toplantıda daha önce ilçemizde S plakaların yetersiz olduğu ile ilgili UKOME’ye bilgi verildiği, 20 adet S plakanın yakın bir zaman içerisinde ihaleye çıkacağı belirtildi.
ESNAF DERTLİ
Komite toplantısında söz alan komite başkanları, esnafların nakit sıkıntısı çektiklerini dile getirdiler. Ayrıca, şehir merkezinde ciddi derecede trafik sorunu ve oto park sorununa dikkat çektiler. Bir diğer konu ise Malkara’ya doğalgazın ne zaman geleceği konusunda bilgi verilmesi hususunda öneri verdiler. Eğlence yerlerinin şehir dışına taşınmasına yönelik görüş belirtmelerinin ardından toplantı sona erdi.
Erdi KURU