TRAKYA’NIN EN MODERNİ PARA BEKLİYOR

Çorlu Belediyesi tarafından ihale edilen ve yapımı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen ve Trakya’nın en modern gösteri ve kongre merkezi olması beklenen inşaatın devam etmesi için para bekleniyor.
04 12 2019
787 kez okundu

Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi’nin (TGKM) temel atma töreni Çorlu Belediyesi Kültür Merkezi yanında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımı ile 11 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilmişti. 22 bin metrekare arsa üzerinde 6 bin 900 metrekare taban alanına sahip yaklaşık 20 milyon TL bedelle yapılacak Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi’nde 780 kişilik bir ana salonu, 200 kişilik black box tiyatro ile 800 metrekare fuaye kafe alanı, 2 simultane tercüme odası, projeksiyon ve görsel efekt odaları, 11 adet sanatçı odası, çoklu kulislerin yanında engelli olmak üzere yaklaşık 250 araç  parkı yer alıyor.
UZUN ZAMANDIR ÇALIŞMA YOK
Neredeyse son aşamaya gelinen inşaatta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kaynak ayırmaması sebebi ile çalışmaların aksadığını düşünen vatandaşlar, “Çorlu yıllardır hep üvey evlat muamelesi görüyor. Hem hükümet kanadından hem de büyükşehirden Çorlu yeteri kadar yatırım alamıyor. Tam bir şeyleri yapmaya çalışıyorlar o da yarım yamalak oluyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak’tan bu konuda çözüm üretmesini bekliyoruz. Çorlu’da yapılan yatırımları acil olarak incelemeli ve çözüme kavuşturmalı” diye konuştu.

Levent SİLİSTRE


 

 

 

Whatsapp
google_160x600