TRAKYA’NIN EN BÜYÜK ET KOMBİNASINDA KESİM DENEMESİ YAPILDI

Tarım ve hayvancılık alanında yaptığı yatırımlarla kırsal kalkınmanın önünü açan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi, Trakya Bölgesi’ndeki hayvancılığa ivme kazandıracak olan Et Kombina Tesisinde, deneme kesimi gerçekleştirdi.
05 10 2019
286 kez okundu

Deneme kesiminde Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Özer, Ersin Kaçar ve üreticilerde yer aldı.
HAYVANCILIĞA CAZİBE KAZANDIRACAK
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Malkara Belediyemizin ana vizyonlarından biri tarım ve hayvancılıktır. İlçemiz hastalıktan ari bölgedir. Malkara’mızın sahip olduğu bu imkânları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiği bilincindeyiz. Malkara Belediyesi olarak çiftçilerimiz ve yetiştiricilerimize her zaman destek olduk ve destek olmaya devam ediyoruz. Trakya Bölgesi’nin en büyük Et Kombina Tesisi projemizi hayata geçirdiğimiz için gururluyuz. Bu tesisten sadece yetiştiricilerimiz değil, bütün vatandaşlarımız faydalanacak. İlçemizde ki hayvancılığa cazibe kazandıracak olan tesisimiz tam kapsamlı bir şekilde çalışmaya en kısa süre başlayacaktır.


TESİSİN YOLUNA BETON ATILIYOR 
Tesisimize vatandaşlarımızın rahatlıkla gelebilmeleri için bağlantı yolunda beton yol çalışmalarımız devam ediyor. Yol çalışmamızın da büyük bir bölümü tamamlandı. En kısa sürede çalışmaları bitirip tesisimizin yolunu da vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. İlçemizi Trakya’da tarım ve hayvancılığın başkenti konumuna getirecek olan Et Kombina Tesisimizin üreticilerimize ve Malkara’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 


Hüseyin TAYYAR

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600