TRAKYAKENT’TEN İMAR KANUNU VE YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT ve Marmara Belediyeler Birliği iş birliğinde düzenlenen ‘İmar Kanunu – Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ konulu üye belediyelerin personeline yönelik eğitim çalışması, Süleymanpaşa ilçesinde, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.
12 10 2019
273 kez okundu

10 ve 11 Ekim tarihlerindeki günübirlik programa TRAKYAKENT Birlik Müdürü ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behcet Atlı, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşad Ergin, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Yüksel Özdal, üye belediyelere bağlı daire müdürleri, yetkili ve sorumlu personel katıldı.
İki gün süren eğitim çalışmasında konuşmacı olarak yer alan Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı, Taşınmaz Geliştirme Uzmanı İnşaat Mühendisi Abdurrahman Keleş, İmar Kanunu – Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği kapsamında, ‘3194 Sayılı İmar Kanunu, Paiy ve Yapı Belgeleri’ konusuna ilişkin yönetmelikler, imar kanunu, imar planları, süreçler, aşamalar, uygulamalar vb. birçok alt tema hakkında bilgilendirme yaptı.
Konuşmacı Abdurrahman Keleş programı düzenleyen TRAKYAKENT ve Marmara Belediyeler Birliği yetkililerine teşekkür ederken, personel ile bir arada bulunmaktan ve kendilerini tanımaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, mevzuatın durumuna göre sonraki programlarda da birlikte olmayı diledi.


Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600