TRAKYA’DA İLK, TÜRKİYE’DE BEŞİNCİ ÇORLU’DA

Dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılan Bitcoin ATM’leri hızla açılmaya devam ediyor. Türkiye’de dört adet bulunan ATM’lerin beşincisi de Çorlu’da açıldı.
10.07.2019
5982 kez okundu

Türkiye’de İstanbul’da dört adet bulunan Bitcoin ATM’lerinin bir yenisi, Trakya’da ilk kez Çorlu’da açıldı. 4 adet İstanbul’da bulunan ATM’lerin Çorlu’da da açılmasıyla Bitcoin kullanıcıları ATM üzerinden yatırımlarını yapacak. Omurtak Caddesi PTT yanında bulunan Vakıflar İş Merkezi zemin kat numara 20’de kurulan Bitcoin ATM’si hakkında bilgiler veren Müjdat Yıkılmaz, “Çorlu'ya ilk, Türkiye'nin beşinci ATM'sini açmış bulunuyoruz. Normalde borsadan da alınabiliyor fakat işler karışık olduğundan dolayı vatandaşlar pek sıcak bakmıyor. ATM'ler şu an Amerika'da lider aynı zamanda Avrupa'da da öyle. Türkiye biraz geriden takip ediyor. İstanbul'da dört adet bulunuyor. Çorlu'da da beşinci olacak. Trakya'da ilk Çorlu'da kuruyoruz. İlk olarak Bitcoin cüzdanını telefonumuza indiriyoruz. Daha sonra ATM'den dil seçeneklerinden Türkçe'yi seçiyoruz ve daha sonra alacağınız para birimini seçiyoruz. 20 bin TL'ye kadar yasal izin veriliyor alımlarda. Telefonumuzdaki karekodunu okuttuktan sonra para yatırma işlemini gerçekleştiriyoruz ve yapılan hesaplamanın ardından telefonumuzdaki cüzdanımıza transfer işlemi tamamlanmış oluyor.”dedi.

BİTCOİNİN GELECEĞİ PARLAK

Bitcoine yatırım yapmak isteyen vatandaşlara tavsiyelerde bulunan Yıkılmaz, “Bitcoin riskli bir yatırım portföyü. Herkes kendi riskini değerlendirmeli.1 centten başlayan Bitcoin 76 bin TL. Dünyada böyle bir şey görülmemiştir büyüme konusunda. Benim önerim, herkes kendi riskini değerlendirsi. Buradan ciddi bir kazanç sağlayabilir. Burada herhangi bir banka yok. Kendi cüzdanında para olduğu sürece kişiden kişiye transferler yapılabilir. Geleceği ile ilgili iyimser düşünüyorum. Astronomik rakamlara yükselme şansı çok yüksek. . Bitcoin yükselmeye devam ediyor. Gelecekte çok daha yukarılarda göreceğiz.”dedi.

SAHTESİ YAPILAMAZ

Bitcoin hakkında genel bilgiler veren Yıkılmaz, “Sahtesi yapılamıyor. Güvenli bir yatırım aracı. Elle tutulur değil ama uzun bir şifresi var. Kimseyle paylaşmadığınız sürece bunu hiç kimse ele geçiremiyor. Bitcoinlerinizi borsada tutmayın. Bankalar soyulduğu gibi borsalar da kötü amaçlı kişiler tarafından hacklenebiliyor. Şu an 5 milyon kişi cüzdan uygulamasını kullanıyor. Şifrelerinizi unutmadığınız takdirde paranız güvende.

ÇİFTLİKBANK İLE ALAKASI YOK

Vatandaşların Çiftlikbank ile Bitcoini aynı kefeye koymamaları gerektiğini vurgulayan Yıkılmaz, “Çiftlikbank farklı bir olay. Bitcoinle yakından uzaktan alakası yok. Geleceği parlak bir teknoloji ile sistemden transferlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bitcoinde saadet zinciri yok blok zinciri mevcut.”dedi.

UYGULAMA ÜZERİNDEN ATM’LERİ BULABİLİRLER

Bitcoin ATM’lerine ulaşmak için telefonlarından ya da internet sitesi üzerinden Bitcoin Radar uygulamasından kendilerine en yakın ATM’leri bulabileceklerini belirten Yıkılmaz, Çorlu’da bulunan ATM’nin tüm il ve ilçelerdeki diğer Bitcoin alıcıları tarafından kullanılabileceğini dile getirdi.

 

 Tutku AKBAŞ