TRAKYA’DA BİR İLK

Çorlu ve Çerkezköy’de bulunan özel hastanelerin Kurumsal İletişim Departmanları bir araya gelerek sorunlarına çözüm aradı.
13.11.2017
1137 kez okundu

Çorlu ve Çerkezköy’de bulunan özel hastanelerin Kurumsal İletişim Departmanı temsilcileri, Özel Çerkezköy Optimed Hastanesi’nde düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelerek yaşadıkları sıkıntı ve sorunlarına çözüm aradı. Çorlu’dan Özel Çorlu Reyap Hastanesi’ni temsilen Ayşe Akgün ve Sabri Arıcı, Özel Çorlu Vatan Hastanesi’nden Hilal Bak, Özel Çorlu Vega Hospital’dan Çağlar Demirtaş ve Esin Kapısız, Sevgi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nden Çiğdem Ören, Sevil Kavut, Hasan Demir ve Selda Tekkılıç, Çerkezköy’den de Özel Çerkezköy Optimed Hastanesi’nden Nagihan Aktaş, Metin Demirtaş, Nuran Başyurt, Egemen Çalışkan, Begüm Günay ve Tuğçe Aybek, Özel Çerkezköy İrmet Hastanesi’nden de Kübra Işık ve Burçin Biçer temsilci olarak katıldı. Sağlık sektöründe çok ciddi sıkıntılarla karşılaştıklarını dile getiren Özel Çerkezköy Optimed Hastanesi Başhekimi Recep Çalışkan da birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın faydalı olabileceğini ve daha fazla sonuç elde edilebileceğini belirtti. Çalışkan, “Birimizin iyi olması yetmiyor. Hepimizin iyi olması lazım. İyi olacaksak birlikte olalım. Sizleri burada bir arada görmekten çok mutlu oldum” dedi.
DERNEK KURULABİLİR
Düzenlenen toplantıda bir araya gelen özel hastanelerin temsilcileri, ortak çalışmalar kapsamında bir araya gelmek ve düzenli olarak sorunlarını ele almak adına dernek bazında çalışmalarını yürütmek için fikir alış verişinde bulundu.
REKABET KALİTE VE BAŞARI GETİRİR
Toplantıda söz alarak yaptıkları işin tanımını yapan Özel Çerkezköy Optimed Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Metin Demirtaş, “Ekip iletişimi, kurum içi iletişim sizin bireysel başarınızı fazlasıyla etkileyebilicektir. Eğerki üst yönetim yapıcı bir şekilde olaylara yaklaşıyorsa, bu sizin için çok iyi bir fırsat olacaktır. Çalışma arkadaşlarınızla koordineli olabiliyorsanız da artı başarı olacaktır. Rekabet  etme duygusu  her alanda her kurumda ve kişide mutlaka bulunmaktadır. Önemli olan bundan fayda sağlanmasıdır. Kendimize  ve kurumlara zarar vermeden rekabeti yapabilmek, kalite ve başarıyı beraberinde getirecektir. En büyük gücümüz ekip olabilmekten geçmektedir. Herkes bir döngü içerisinde birbirine yardımcı olursa, başarı kaçınılmazdır” dedi.
Tutku AKBAŞ