TRAKYA’DA BİR İLK

Ergene Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kimya Teknolojisi öğrencileri başarılı bir projeye imza attı. Öğrenciler okullarında deterjan üretimine başlayarak satışa sundu.
05 11 2019
1056 kez okundu

Ergene Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bölgede başarılı bir projeye imza attı. 2017-2018 eğitim – öğretim yılında Kimya teknolojisi alanı döner sermeye çalışmaları kapsamında bölüm öğretmenleri ve öğrencileriyle birlikte sıvı sabun, yüzey temizleyici, cam temizleme suyu, çamaşır suyu üretimine başladı.
BAŞARIYA KOŞUYOR
Mesleki ve teknik eğitimle gençleri iş hayatına hazırlamak, ilgi ve becerilerini geliştirmek, bilgi kazandırmak, iş gücü piyasasının ihtiyaçlarını karşılamak ve günümüz teknolojisinin kullanımını öğretmek amacıyla çalışmalar yapan Ergene Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, gençlerin hem daha çabuk meslek sahibi olarak iş gücü piyasasına çıkmasını hem de işletmelerin eleman gereksinimlerini karşılıyor.


TRAKYA BÖLGESİNDE İLK
Kimya teknolojisi alanı döner sermeye çalışmaları kapsamında bölüm öğretmenleri ve öğrencileriyle birlikte sıvı sabun, yüzey temizleyici, cam temizleme suyu, çamaşır suyu üretimiyle Trakya bölgesinde temizlik ürünleri üreten ilk meslek lisesi olma unvanına sahip Ergene Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, okul kalitesini her geçen gün artırıyor.


MEZUN OLDUKTAN SONRA KISA SÜREDE İŞ BULABİLECEKLER
Becerileri artan öğrenciler mezun olduktan sonra temizlik ürünleri üreten sektörlerde, deneyimlerinden dolayı daha kolay iş bulma imkanına kavuşabilecek. Çalışmalarını sürdüren ve birbirinden kaliteli temizlik ürünleri üretimi yapan Ergene Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bölgede bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor.


SİZDE SATIN ALABİLİRSİNİZ
Ergene Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin üretimini yaptığı temizlik ürünlerinin aynı zamanda vatandaşlara ve işyerlerine satışını yapıyor. Hem evde hem de işyerinde bu temizlik ürünlerini kullanmak isteyenler okuldan temizlik ürünlerini temin edebiliyorlar.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600