TRAKYA VETERAN KARMASI DÜNYA ŞAMPİYONASINDA

13 oyuncusu Tekirdağ, 2 oyuncusu Edirne ve 2 oyuncusu da Kırklareli takımlarından oluşan ve oyuncuları arasında İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Trakya Veteranlar Federasyon Başkanı Zafer Soykırlı’nın da bulunduğu ‘Trakya Veteran Futbol Karması’ Uluslararası Dünya Veteran Futbol Şampiyonasına katılmak için Kuşadası’na gitti.
11 10 2019
384 kez okundu

Geçtiğimiz yıl Dünya Veteran Futbol Şampiyonasında Final oynayan ve dünyanın en centilmen takımı seçilerek herkesin haklı gururu olan Trakya Veteran Karması’nın bu yılki hedefi Dünya Şampiyonu olmak. Trakya Veteranlar ve Masterlar Federasyonu Başkanı Zafer Soykırlı, "Bizler yıllar boyunca profosyenel ya da amatör olarak futbola gönül vermiş kişileriz. Yıllar boyunca yeri geldi çamurlu sahalarda, yeri geldi tozlu sahalarda top koşturduk. Belli bir yaştan sonra lisanslı olarak futbol hayatımızı tamamlamıştık ki, kurulmuş olan Veteran Ligler, futbolu bu kadar çok seven biz veteran futbolcuların imdadına yetişti. Şu an Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerimizden toplam 27 takımımızın katılım gösterdiği Trakya Veteranlar ve Masterler Ligimizde faal futbol hayatımıza devam ediyoruz. Amacımız birlik ve beraberlik içerisinde, 40 yaş üzerindeki spora gönül vermiş kardeşlerimizle birlikte spor hayatımızı devam ettirmek ve gençlerimize olumlu bir örnek teşkil etmektedir. Bu amaçla geçen yıl katıldığımız Dünya Veteran Futbol Şampiyonasında final oynadık ve dünyanın en centilmen takımı seçildik. Bu sene de katılacağımız Dünya Veteran Futbol Şampiyonasında inşallah başarılı olmak, Tekirdağ’ımızı ve Trakya’mızı gururlandırmak en büyük arzumuzdur. Bu vesileyle sporun ve sporcunun her daim yanında olan, sporculara desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’e Trakya Veteranlar ve Masterlar Federasyonu Yönetim Kurulumuz adına canı gönülden teşekkür ediyor, minnat ve şükranlarımızı sunuyoruz. Sağolsun Başkanımız Trakya Karmamızın Dünya Şampiyonasına gidiş-gelişini sağlayacak olan aracımızın tahsisini sağlamıştır. İnşallah kazasız, belasız, sakatsız ve birlikteliği yüksek bir şampiyona yaşarız. Buradan Trakya Veteranlar ve Masterlar Federasyonu Yönetim Kurulumuz adına bütün oyuncu kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.
İLK MAÇINDA GALİP GELDİ
Trakya Karması , Perşembe günü oynadığı ilk müsabakasında Bulgaristan takımını 3-0 yendi. 10 Ekim Cuma günü saat 16.00’da Kıbrıs Veteranları, saat 22.00’de de İstanbul Profesyonel Veteran takımı ile karşılaştı.
TRAKYA VETERAN TAKIMINA AİT KADRO
Mustafa Süleymanoğlu (Ergene Veteran), Serkan Yolluca (Tekirdağ Dostspor), Erkan Dülger (Tekirdağ Dostspor), Vedat Üste (Ergene Veteran), Günay Birgül (Kırklareli Veteran), Kerem Yavaş (Ergene Veteran), Lütfü Güzel (Tekirdağ Dostspor), Şener Alagöz (Ergene Veteran), Salim Özcan (Tekirdağ Dostspor), Berker Özçelik (Babaeski Veteran), Mehmet Şen (Edirne Veteran), Hüseyin İşcan (Çorlu Veteran), Nurettin Karanfil (Tekirdağ Veteran), Haydar Coşkun (Ergene Veteran), Federasyon Başkanı Zafer Soykırlı (oyuncu), Genel Kaptan Kenan Taşkın (oyuncu), Federasyon Başkan Yardımcısı / Teknik Direktör Muzaffer Yıldırım (oyuncu), Antrenör Akif Arslan, Sağlık Direktörü Erkan İşsever.


Onur ŞEKER

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600