TRAKYA BİRLİK HUBUBAT ALIM FİYATLARINI AÇIKLADI

Trakya Birlik Yem Fabrikalarında üretimi gerçekleştirilen hayvansal fenni yemlerin önemli girdi kalemlerinden arpa, tritikale, çavdar ve yulafın tedariği amacıyla üretici ortak ve müşterilerinden mübayaa edeceği ürünlerin alım fiyatları Trakya Birlik Yönetim Kurulunca belirlendi.
12.06.2018
398 kez okundu

Trakya Birlik Yönetim Kurulunca yapılan açıklamada; “Gerek ortak ve müşterilerimizin ürünlerinin değerini bularak en iyi fiyatla alımının gerçekleştirilmesi, gerekse de genel piyasa fiyatlarında çiftçilerimiz lehine regülasyon sağlanması amacıyla piyasa fiyatlarına göre son derece müspet seviyede belirlenen alım fiyatları, gücünü ortaklarından alan Trakya Birlik’in yükselen hizmet kalitesinin en önemli göstergelerinden birisidir.
Bu çerçevede; arpa mübayaası borç karşılığı kooperatif ortaklarından 910,00 TL/ton, müşterilerden 900,00 TL/ton ve peşin bedelle ise ortaklarımızdan 900,00 TL/ton, müşterilerden de 890,00 TL/ton bedelle, yine, Tritikale, Yulaf ve Çavdar mübayaası ortak ve müşterilerden Borç karşılığı 885,00 TL/ton ve peşin 875,00 TL/ton bedelle yapılacaktır.
BEREKETLİ BİR YIL DİLİYORUZ
Geçmişten bugüne sağlam ve emin adımlarla gelişimini sürdüren Trakya Birlik, Türk Kooperatifçilik dünyasındaki müstesna yeri, büyüyen ve gelişen ticari kapasitesiyle gerek üretici ortaklarına, gerekse de Türk tarım ve sanayisine daha büyük hizmetler vermeye tüm kararlılığı ve gücüyle devam edecektir. Trakya Birlik’in, yaklaşan ayçiçek harman döneminde de üretici ortaklarımızın ürünlerinin en iyi şekilde değerlendirilerek hak ve menfaatlerinin korunması yolundaki tarihsel misyonunun farkındalığı içerisinde dün olduğu gibi bugün de gereken gayret ve çaba içerisinde olacağı tartışılmazdır. Bu vesileyle hububat harmanıyla başlayan 2018/2019 üretim sezonunun başta üretici ortaklarımız olmak üzere Bütün çiftçilerimize bereketli ve hayırlı geçmesini  diliyor saygılarımızı sunuyoruz” dendi.  
Onur ŞEKER