TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTACAK PROJE

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, trafik yoğunluğunu azaltacak, farklı yönlerde ulaşım mesafelerini kısaltacak yeni yollar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa Soğancılar Caddesi’nde alternatif yol yapım çalışmaları hızla devam ediyor.
09.08.2019
449 kez okundu

Süleymanpaşa ilçesi Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Muratlı Caddesine; dolayısıyla şehir merkezine ulaşımı sağlayacak ve çevre yoluna bağlantılarda önemli rol oynayacak yeni bir yol olan Soğancılar Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Soğancılar ve Çandarlızade caddelerinin Ördeklidere geçiş yolunda inşaat çalışmaları başlatıldı. Söz konusu yol Süleymanpaşa ilçesinde doğu-batı yönündeki Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (sahil yolu) ve Hükümet Caddesi’nin Muratlı Caddesi’ne kadar olan bölümüne alternatif oluşturacak.
ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE TAMAMLANACAK
Soğancılar Caddesi’nde yürütülen yol çalışmalarının tamamlanmasıyla beraber Hükümet Caddesi, Muratlı Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ve Cumhuriyet Meydanındaki trafik yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor. Öte yandan çevre yolu ile Çandarlızade Caddesi arasındaki bağlantıyı sağlayan Merkez Caddesi’nde önümüzdeki günlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yürütülmekte olan asfalt çalışmaları tamamlanacak.


‘GEREKLİ ADIMLARI ZAMANINDA ATACAĞIZ’
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Kentsel büyüme ve nüfus artışına bağlı olarak artan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yeni yollar yapmaya devam ediyoruz. Hürriyet ve Gündoğdu mahallerimizde yol yapım çalışmalarını gerçekleştirmekte olduğumuz Soğancılar Caddesi, vatandaşlarımızın ilçe merkezine ulaşımını kolaylaştıracağı gibi diğer ana arterlerde de trafik yoğunluğunu azaltacak. Ayrıca bu yolun yapılmasıyla beraber inşaat çalışmaları devam eden Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binamıza da ulaşımı sağlamış olacağız. Modern bir şehircilik anlayışıyla kentimizin geleceğini planlamaya ve gereken adımları yerinde ve zamanında atmaya devam edeceğiz" dedi.​


Defne Tuğçe AYAZ