TRAFİK SİNYALİZASYONLARI İSYAN ETTİRİYOR!

Çorlu’da kısa aralıklarla bulunan trafik sinyalizasyonları sürücüleri adeta isyan ettiriyor. Özellikle trafiğin had safhaya çıktığı saatlerde Şifa ışıklar diye bilinen noktada oluşan uzun kuyruklar sürücülerin tepkilerine neden oluyor.
08 10 2019
816 kez okundu

Çorlu’da hemen hemen her noktada bulunan trafik sinyalizasyonları sürücülerin en fazla şikayet ettiği konuların başında geliyor. Kısa aralıklarla bulunan trafik sinyalizasyonlarında sürücülerin uzun kuyruklar oluşturması ve uzun süre beklemesi de tepkilerin artmasına neden oluyor. 
AKILLI KAVŞAK UYGULAMASI NE OLDU?
Trafik yoğunluğuna göre kavşağı yönlendirecek, yoğun olan tarafa yeşil, yoğun olmayan tarafa kırmızı ışık yakacak ve trafiği bir hayli rahatlatacağı düşünülen akıllı kavşak uygulaması geçtiğimiz yıl Emniyet Müdürlüğü kavşağına uygulandı. Ancak geçtiğimiz yıl başlatılan çalışmalar sonrasında Emniyet Müdürlüğü kavşağındaki akıllı kavşak çalışmasının ne olduğu, çalışıp çalışmadığı merak ediliyor. 
‘CANIMIZDAN BEZDİRDİ’
Özellikle sabah erken saatlerde ve akşam iş çıkışı saatlerinde hem Şifa ışıklı kavşakta hem de Emniyet Müdürlüğü kavşağında oluşan uzun kuyruklar ve sinyalizasyonların sürelerine tepki gösteren sürücüler; “Çorlu’da hemen hemen her noktada bulunan trafik ışıkları canımızdan bezdirdi. Dakikalarca ışıklarla beklemek zorunda kalıyoruz. Bu nasıl bir çaresizliktir anlam veremiyoruz. Buldukları her yere trafik sinyalizasyonu koymuşlar. Bir yerden kaçıyoruz, diğerine yakalanıyoruz. Birinde yeşil yanıyor, diğerinde kırmızı ışık yanıyor” diye konuştular. 
‘ÇORLU BİZİM EVİMİZ DEMEKLE OLMUYOR’
Bu kadar uzun kuyrukların hiçbir yetkili kurum tarafından önemsenmediğini belirten sürücüler; “Bu sıkışıklığa, bu uzayan kuyruklara hiçbir yetkili kurum müdahale etmiyor. Boş yere dakikalarca ışıkların yanmasını bekliyoruz. Kaç defa yeşil ışık yandığını biz bile unutuyoruz. Çorlu’da bunlara çare olacak hiçbir kurum yok mu? Bu kadar insan, evine, işine ve okuluna bu gibi sebeplerden dolayı geç kalıyor. Çorlu bizim evimiz demekle olmuyor, evimizdeki problemlere nasıl çare arıyorsak, bu gibi sorunlara da çare aramak ver bulmamız gerekiyor” şeklinde konuştular. 


SÜRÜCÜLER SÜRELERİN AYARLANMASINI İSTİYOR
Özellikle Şifa ışıklar ve Emniyet ışıklardaki trafik sinyalizasyonlarının sürelerinin ayarlanmasını isteyen sürücüler; “Çorlu’da artık bu tedbirler yetmiyor, sadece trafik sinyalizasyonu koymakla olmuyor. Daha kalıcı ve rahatlatıcı çözümler üretilmesini istiyoruz. Eğer otobüslerin güzergahlarını değiştirmek gerekiyorsa otobüslerin güzergahlarını değiştirsinler. Ağır tonajlı araçların şehir merkezine girişini yasaklasınlar. Çorlu’da her şey gelişigüzel şekilde yürüyor. Bunlara kalıcı çözümler üretilmesini istiyoruz. Trafik sorunun ve trafik ışıklarının en kısa sürede çözüme kavuşması gerekiyor” diye konuştular.
Şifa ışıklarda oluşan uzun kuyruklar, öğrencilerin okullarına geç kalması ve sürücülerin tepkisinin her geçen gün artması nedeniyle sinyalizasyonlarla ve süreleriyle ilgili kalıcı önlemler alınması isteniyor.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600