TRAFİK LEVHALARINA ZARAR VERMEMELİYİZ!

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi tarafından, mahalle güzergâhlarına montajı yapılan ve trafiğin güvenli akışını sağlayan trafik işaret levhalarına zarar veren veya bu levhaları hurda değeri taşıması nedeniyle çalan bilinçsiz vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti.
14 06 2019
689 kez okundu

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Yaylagöne, Hemit ve Ahmetpaşa Mahalle güzergâhlarında trafik işaret levhalarının hurda değeri taşıması nedeniyle çalındığına şahit oluyoruz. Karayollarında trafik güvenliğini sağlayan trafik işaret levhalarının tahrip edilmesinin veya çalınmasının maddi bedelinin vatandaşlarımızın ödediği vergilerden karşılanmakta olduğunu ve ülke ekonomisine büyük zararlar verdiğini belirtmek istiyorum. Trafik işaret levhaları, trafiğe çıkan her insanın hem can hem de mal güvenliğinin sağlanabilmesi için yapılmaktadır. Unutmamalıyız ki kanunlarımızda yapılan her yanlışın cezası olduğu gibi, trafik işaret levhalarına verilen zararın da cezası vardır. Milli servetlerimize sahip çıkmalıyız ve onları kollamalıyız.
GÖRÜNCE İHBAR EDİNİZ!
Güzergahlar üzerinde trafik işaret levhalarına zarar veren veya çalma eylemine şahit olan vatandaşlarımızın Jandarma 156, Polis 155, Zabıta 153 irtibat hatlarına şikayette bulunmaları rica ediyorum” dedi.


Erdi KURU

Whatsapp
google_160x600