TOP SERHAT YILDIZ'DA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından organize edilen 2006 doğumlular Milli Takım Tekirdağ Karması seçmelerine katılan temsilcimiz Muratlıspor 1935’in dört futbolcusundan Serhat Yıldız ikinci tura kalmayı başardı.
13.06.2019
286 kez okundu

Çorlu Belediye Stadı’ndaki ilk tur seçmelerinde çevre ilçelerden de gelen 150’nin üzerinde oyuncu arasından kendini gösteren Serhat Yıldız, ikinci tura kalan 44 sporcu arasındaki yerini aldı. İkinci tur elemelere Milli Takımlar Trakya Sorumlusu Kamil Aydın’ın da katılması beklenirken, Muratlıspor 1935 U-13’ün sağ açık mevkiindeki başarılı oyuncusu Serhat Yıldız ise ileriki günlerde tarihi belirtilecek ikinci seçmelerin hazırlıklarına başladı.
KAZANMASI SÜRPRİZ OLMADI
Seçmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Muratlıspor 1935 Kulübü Antrenörü Recep Ümit Nişancı; “Serhat Yıldız kendini sürat ile geliştiren ve gelişimini henüz tamamıyla bitirememiş fakat ilerleyen süreçte tüm eksikliklerini kapatabilecek kapasiteye sahip, öğrenmeye aç bir oyuncu. Seçmeleri kazanması benim için pek de sürpriz olmadı. Şu an esas mühim olan 44 oyuncunun arasından sıyrılması olacak” dedi.
Oyuncusuna güvendiğini belirten Muratlıspor 1935 Başkanı Eyüp Özdemir ise, Serhat Yıldız’ın sonuna kadar arkasında olduklarını söyledi.
Ahmet Can AYDIN