TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU ÇORLU’DA

Edirne’de katıldığı bir programın ardından Çorlu’ya gelen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek; “Bankalarda yavaş yavaş hareketlilik başladı. Piyasa dönmeye başladı, umudumuz ve gelecek açısından iyi olacak inşallah” dedi.
10 11 2019
617 kez okundu

Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan ve Meclis Başkanı Erdim Noyan ile meclis ve yönetim kurulu üyelerince karşılanan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu oda yöneticileri ve personel ile program anısına fotoğraf çektirerek Çorlu TSO Başkanı İzzet Volkan’ı makamında ziyaret etti.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Çorlu TSO ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi, eski meclis başkanı ve Başbakan yardımcısı Cemil Çiçek, eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, eski sanayi bakanı Ali Coşkun ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven de yer aldılar.
Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan ile Meclis Başkanı Erdim Noyan protokol üyelerine ziyaret anısına çeşitli hediyeler ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na üzerinde adı yazılı Çorluspor 1947 forması ile atkısı hediye ettiler.
İYİYE DOĞRU GİDİYORUZ
Program sonunda gazetecilere kısa bir açıklama yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Yüzde 5 büyüme bekleniyor. Bu tabii ekonomimizi olumlu yönde pozitif yönde etkiliyor. Şu anda banka kredileri faizleri düşmeye başladı. Bankalarda yavaş yavaş hareketlilik başladı. Piyasa dönmeye başladı ve umudumuz ve gelecek açısından iyi olacak inşallah. İyiye doğru da gidiyoruz” dedi.


190 ÜLKEDEKİ MUHATTAPLARA MEKTUP
Hisarcıklıoğlu Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak ise, “190 ülkeye, bu 190 ülkedeki bizim muhataplarımıza iş dünyası olarak bizler, işçiler işçi sendikalarına, memurlar memur sendikalarına, esnaf kuruluşlarımız, esnaf kuruluşlarına, ziraat odalarımız ziraat odalarına bütün dünyadaki ziraat odalarına Barış Pınarı Harekatı’nın nasıl haklı olduğumuzu anlatan mektupları gönderdik” diye konuştu.
SPOR KULÜPLERİNE 1 TL YARDIM YAPAMAYIZ
Ayrıca Hisarcıklıoğlu’na Çorluspor formasının hediye edilmesinin ardından gazetecilerin “Çorluspor’a futbolcu alacak mısınız” sorusuna “Bizim kanunen yasak, istesek de yapamıyoruz. Spor kulüplerine 1 TL yardım yapamayız biz. Kanun bize yasak koymuş” dedi.


ÇORLU’YA OKUL SÖZÜMÜ TUTACAĞIM
Gazetecilerin ‘Çorlu’ya okul sözünüz vardı’ şeklinde hatırlatılmasının ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu; “Çorlu’ya sözüm söz. Önce illerdeki okulları bitireyim. Ardından Çorlu’ya okul sözümü tutacağım. 17 il kaldı ondan sonra inşallah yapacağım. Böyle genç ve dinamik başkanımızın hatırına yapılır” diye konuştu.
Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler daha sonra Çorlu Atatürk Havalimanı’ndan kalkan uçakla ilçeden ayrıldı’.

 


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600