THK FİTRE ZEKAT TOPLAMA FAALİYETLERİ BAŞLADI

Türk Hava Kurumu (THK) Fitre zarfları muhtarlıklara dağıtıldı. Milletimizi yardımlaşma konusunda birbirine yaklaştıran rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında devletin kendisine yasalarla tanıdığı görevi yerine getiren THK Malkara Şubesi fitre ve zekat toplama çalışmalarına başladı.
14.05.2019
226 kez okundu

Türk Hava Kurumu mahallelerde muhtarlar vasıtasıyla, ilçe merkezinde fitre – zekat toplama çadırı kurarak ve Malkara Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ilk ve orta dereceli okullarda yardım toplamaktadır.
Konu ile ilgili bilgi veren THK Malkara Şube Saymanı Üzeyir Kocakır; “Türk Hava Kurumunca toplanan fitre gelirleriyle THK Üniversitesi’nde ücretsiz öğrenci okutulmakta, göklerimizin savunulması için pilotlar yetiştirilmekte, orman yangınlarını havadan söndürmek için yangın söndürme uçakları alınmakta ve birçok hayırlı işler yapılmaktadır. Türk İslam aleminde; birlik, dayanışma ve yardımlaşmanın doruğa çıktığı bu ayda insanlarımız fitre ve zekat yardımlarını gönül rahatlığı ve huzur içerisinde Türk Hava Kurumu’na verebilirler.
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
THK olarak ilçemizin ve bütün Türk İslam aleminin 2019 yılı Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diler, tutulan oruçların, verilecek fitre ve zekatların kabulünü Cenabı Allah’tan niyaz ederiz. Bu yardımların toplanmasında başta Malkara Kaymakamlığı’na, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, okul müdürlerine, fedakar mahalle muhtarlarımıza ve hayırsever halkımıza çok teşekkür ederiz.
THK Malkara Şubesine fitre yardımı yapacak hayırsever halkımız, şubeden zarf temin edeceği gibi Şadırvan Parkı’ndaki Fitre-Zekat toplama çadırından zarf alarak yardımlarını yapabilirler” dedi.
Önder TABAK