TESKİ’DE İDDİALAR ARAŞTIRILIYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a gelen ihbar mektubunun ardından TESKİ’de Teftiş Kurulu’nun incelemesi devam ediyor. Mektubun doğruluk payının olup olmadığı henüz bilinmezken mektubun iftira niteliğinde olabileceği üzerinde de duruluyor.
22 01 2020
977 kez okundu

15 gün önce başlatılan soruşturma bir yandan devam ederken bir yandan da soruşturmanın derinleştiği öğrenildi. TESKİ’de yapılan doğrudan teminlerle ve ihalelerle ilgili Başkan Kadir Albayrak’a gönderilen mektupta her şeyin en ince ayrıntıya kadar yazıldığı iddia edildi.  Ancak mektubun doğruluk payının olup olmadığı henüz bilinmezken mektubun iftira niteliğinde olabileceği üzerinde de duruluyor.

KADİR ALBAYRAK TEFTİŞ KURULUNU GÖREVLENDİRMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Devrim Gazetesi’ne konuyla ilgili olarak özel açıklamalarda bulunan Başkan Kadir Albayrak, Teftiş Kurulunu görevlendirdiğini ve çıkacak sonuca göre gerekenin yapılacağını belirtmişti.

MÜFETTİŞLER RUTİN GÖREVLENDİRME

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Teftiş Kurulu TESKİ’de bir yanda çalışmalarını sürdürürken aradan geçen sürenin ardından 3 Sayıştay müfettişinin Tekirdağ’a gelerek TESKİ’de incelemelerde bulundukları öğrenildi. Ancak 3 Sayıştay müfettişinin aylar öncesinden geleceğinin belirlendiği ve her yıl gerçekleştirilen rutin görevlendirmeler sonucu çalışmalar yaptıkları kaydedildi. Ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde de ayrı 3 Sayıştay müfettişinin olduğu ve bu müfettişlerinde her yılki rutin görevlendirmeler sonucunda çalışmalarını sürdürdükleri öğrenildi.

Levent SİLİSTRE 

 

Whatsapp
google_160x600