TESKİ TESİSLERİ AĞAÇLANDIRILIYOR

Süleymanpaşa İlçesi 5000 Tonluk İçme Suyu Deposu Tesisleri ağaçlandırıldı. 12.247 metrekare alan üzerine kurulu olan içme suyu deposu tesisleri çepeçevre olmak üzere akasya, ıhlamur ve iğde ağaçlarıyla donatıldı
16.06.2017
355 kez okundu

TESKİ Genel Müdürlüğü başlattığı bir kampanya ile kendi tesislerini ağaçlandırmaya başladı. 
Bu kapsamda ilk olarak Süleymanpaşa İlçesi 5000 Tonluk İçme Suyu Deposu Tesisleri ağaçlandırıldı. 12.247 metrekare alan üzerine kurulu olan içme suyu deposu tesisleri çepeçevre olmak üzere akasya, ıhlamur ve iğde ağaçlarıyla donatıldı. Tesise dikilen ağaçlar kapsamında birer fidan da Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Genel Müdür Şafak Başa dikti. Genel Müdür Başa; “Bu ağaçlandırma çalışmamız henüz bir başlangıç. TESKİ olarak çevreye karşı oldukça duyarlı ve saygılıyız. Bu sebeple elimizdeki imkanlar dahilinde bünyemizde bulunan tesislerimizi peyderpey ağaçlandıracağız. Bu sayede çevreye ve ekosisteme katkıda bulunacağız. Tekirdağ’a yakışır çağdaş görünümlü tesisler elde ediyoruz. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi. Başkan Albayrak günün önemine değinerek şu sözleri kaydetti: “Çevre Koruma Haftasının akabinde böyle bir uygulama çok yerinde oldu. Doğa bizim için çok önemli ve doğaya her zaman duyarlıyız. TESKİ Genel Müdürlüğü ekibimizi bu hassas çalışmadan dolayı tebrik ediyorum.”
SERTİFİKA ALACAĞIZ
“Ayrıca bugün itibariyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve TS 18001:2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri başvuru ve denetimlerini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. En yakın zamanda onaylanmasını bekliyoruz. Bu sayede hizmetlerimizin resmi olarak da kalitesini değerli halkımız ile paylaşmış olacağız. En yakın zamanda bu sertifikaların TESKİ için de elde edilmesi için başvurularımızı yapacağız.”
İLK CAN SULARI VERİLDİ
Konuşmaların ardından Başkan Albayrak ve Genel Müdür Başa’nın öncülüğünde ağaç dikimleri yapıldı ve dikilen ağaçlara ilk can suları verildi.
Müjde İRFAN