TESiS OLMAZSA SPORUN BiR ANLAMI YOK

Küçükçekmece Bezirganbahçespor Kulüp Başkanı Hayati Yolcu, geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da A takım olarak lige katılmayacaklarını, altyapıya ağırlık vereceklerini söyledi.
12.08.2017
353 kez okundu

Kulüp Başkanı Hayati Yolcu, “Bu sene A takım yok. Altyapılarda diğer kategorilerde varız. Altyapıya ağırlık vereceğiz. A takım için bir sene daha bekleyeceğiz. Bezirganbahçe’deki 6-15 yaş arasındaki çocukları spora çekmeyi hedefliyoruz. Herkese açık bir oluşum olacak ve çalışmalarımızı okul bazında düşünüyoruz. Yetenekleri de işleyip Türk futboluna kazandırmak önceliğimiz olacak. Skora değil eğiten ve üreten bir kulüp yapısı düşünüyoruz. Kulüp olarak çocuklarımızı spora çekmeye çalışacağız. Son dönemlerde özelikle ahlaki değerler kaybolmaya başladı. Bizlerde ilerleyen zamanlarda sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeyi hedefliyoruz.
KULÜBÜMÜZE OKUL HAVASI GETİRECEĞİZ
2. Amatör Lig’de yer alan A takım geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da katılmayacak. Büyükler ligden düştü ve yeniden lige katılmayacağız. Amacımız ise kulübümüze bir okul havası getirmektir. Bunu yaparken de okul, aile ve kulüp denklemini kurup çocukların gelişimine katkı sağlamak istiyoruz. Maddiyatı geri plana atıp eğiten ve üreten olmak istiyoruz. Başarıdan ziyade çocukların spora adapte olması, okulla sporu bir arada götürebilmesi bizim için önemli” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Bezirganbaçe’de 420 lisanslı sporcuya eğitim verdiklerini belirten Yolcu; “Tesisleşme olmazsa sporun bir anlamı yok. Tesis sıkıntısından dolayı birçok spor branşı körelmeye yüz tutmuş durumda. İlk işimiz tesis sorununu çözmek olacak” dedi. Göreve başlarken çok farklı bir perspektifle semtin spor anlamında gelişmesine katkı sağlamak için çalıştıklarını söyleyen Yolcu, “Çok farklı perspektif yakalayacağız. 39 bin 194 nüfuslu mahallemizde bir tane spor tesisi ve gençlik merkezimiz yok” şeklinde konuştu.
Onur ŞEKER