TEMA PARKI BENİM İÇİMDE YARADIR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu’da Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
08.05.2019
904 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Çorlu Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda düzenlendi. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlandığı toplantı sonunda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. TEMA Parkı’nın son durumu ile ilgili büyük üzüntü duyduğunu belirten Albayrak, “Tema parkı benim içimde yaradır açık söyleyeyim. Özene, bezene çok güzel şeyler yaptık. Ben oradaki barbeküler kırılsın demedim. Ama şimdi arkadaşlarımız ile çalışma yapıyoruz. Bir güvenlik ekibi kuracağız. 7 eleman bulmamız lazım ama bu da bir maliyet ve çözeceğiz. Gölbaşı’da yeni su kuyusu açacağız ve suyu takviye yapacağız. Birkaç milyon TL’lik iyileştirme çalışmaları yapacağız hem Gölbaşı hem de Cumhuriyet Parkı’nda.”dedi.
OLAYIN BOYUTLARI FARKLI
Çorlu’da Zabıta ekiplerinin seyyar satıcılara yaptığı müdahale ile ilgili de bilgilendirmede bulunan Albayrak, “Olayın boyutları biraz farklı. Hiçbir belediye başkanı durup dururken kimseyle kötü olmaz. Ufak bir göz yumduğunuz zaman kişi 14 kasa ürün satacak kadar seyyarlaşıyor. Hemen yanında manav var. Adam hem vergisini ödüyor hem kirasını ödüyor. O şekilde seyyar satıcılık doğru değil.  Ahmet Başkandan da rica ettim iki zabıta ortak bir çalışma yaptı. Gördüğüm kadarıyla bizim zabıta ekiplerini uyarmamız gerekiyor. Yani daha yumuşak olması gerekiyor. Vatandaşlar da haklı.”dedi.
Tutku AKBAŞ