TEKPARK’TA SULAR DURULMUYOR!

Geçtiğimiz haftalarda gündemde şok etkisi yaratan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TEKPARK ve TEKULAŞ şirketlerindeki yaklaşık 800 tonluk, 5 milyon TL’lik mazot vurgununda görevden uzaklaştırılan Genel Müdür Ali Osman Yaşar ve 3 kişi şimdi de Yönetim Kurulu’nun aldığı karar sonrasında işten çıkarıldı.
30 09 2019
1669 kez okundu

Yaklaşık 800 tonluk mazot vurgunu iddiası ve kamuoyunda şok etkisi yaratmasının ardından TEKPARK ve TEKULAŞ A. Ş.’de sular durulmak bilmiyor. Geçtiğimiz hafta görevden alınan TEKPARK ve TEKULAŞ Genel Müdürü Ali Osman Yaşar ve 4 kişi hakkında Yönetim Kurulu yeni bir karar verdi.
YÖNETİM KURULU İŞTEN ÇIKARILMALARINA KARAR VERDİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konuyu doğrulaması ve Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu açıklamasının ardından görevden alınan 4 kişiyle ilgili olarak önceki gün TEKULAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Albayrak, Yönetim Kurulu üyesi Fatih Ünsal ve Zeki Gürcün tarafından işten çıkarılmaları kararı verildi. 
4 KİŞİ ÖNCE GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI ŞİMDİ DE İŞTEN ÇIKARILDI
Geçtiğimiz hafta görevden el çektirilen ancak işlerine son verilmeyen TEKPARK ve TEKULAŞ Genel Müdürü Ali Osman Yaşar, Ulaşım Operasyon Müdürü Serdar Eroğlu, Mali Müşavir ve İç Denetçi Mehtap Biberci, Saha Sorumlusu İzzet Varlı’nın İş kanunun 25. maddesi gereği “Görevi Kötüye Kullanmak” nedeniyle önceki gün işlerine son verildiği öğrenildi. 


GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR
Yaklaşık 800 ton, 5 milyon tutarında olduğu tahmin edilen mazot vurgunu olayıyla ilgili her hafta farklı bir gelişmenin yaşandığı TEKPARK ve TEKULAŞ A.Ş.’de soruşturmanın derinleştirildiği ve Cumhuriyet Savcılığı’nca devam eden tahkikatın geniş çaplı devam ettiği öğrenildi. 
KADİR ALBAYRAK ÖZELLEŞTİRMEK İSTİYOR
Çorlu’daki halk otobüsleri Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın isteği ile özelleştirilmeye çalışılması gündemde yerini korurken, Albayrak yaptığı açıklamada çok zarar etmediğini, kar da etmediğini, özelleştirmeden yana olduğunu dile getirmişti. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, özelleştirmeden yana olduğunu açık açık vurgularken TEKPARK’ta yaklaşık 800 tonluk mazotun kayıp olduğu, bunun da 5 milyona denk geldiği olayla ilgili olarak otobüslerin doğru düzgün yönetilememesi tartışma konusu oldu.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600