TEKPARK’TA 5 MİLYON LİRALIK VURGUN İDDİASI

Özelleştirilmesiyle gündeme gelen halk otobüslerinin yankıları devam ederken Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait TEKPARK şirketinde 5 milyon TL’lik vurgun iddiası gündeme bomba gibi düştü. Başkan Kadir Albayrak, savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.
16 09 2019
3779 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TEKPARK, son günlerde yolsuzluk iddiaları ile gündeme geldi. TEKPARK’ta tonlarca mazot vurgunu yapıldığı iddia edildi. İddialara göre 800 ila 900 ton civarında mazot vurgununun yapıldığı TEKPARK’ta konunun Cumhuriyet Savcılığı’na bildirildiği kaydedildi. 


‘SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM’
TEKPARK’taki büyük vurgunla ilgil olarak olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; "TEKPARK ile ilgili Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Savcılık onu şu an soruşturuyor. Onu yakın zamanda duyarsınız" dedi.   ÖZELLEŞTİRMEK YERİNE YOLSUZLUKLARIN ÖNÜNE GEÇİN!
Geçtiğimiz günlerde Gazetemiz DEVRİM’de yer alan “Belediye Otobüsleri Özelleşecek mi?” başlıklı haberimiz ile ilgili olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaptığı açıklamada çok zarar etmediğini kar da etmediğini, özelleştirmeden yana olduğunu dile getirmişti.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, özelleştirmeden yana olduğunu açık açık vurgulurken TEKPARK’ta 5 milyonluk mazot hırsızlığı gündeme geldi. Bir yanda halk otobüslerini özelleştirmek isteyen Başkan Kadir Albayrak, diğer yanda 5 milyon TL’lik vurgun akıllara pek çok soruyu getirdi. 


YAPILAN VURGUNDA KİMİN SORUMLULUĞU VAR?
Devrim Gazetesi olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a soruyoruz.
1- TEKPARK bundan önce de yolsuzlukla gündeme geldi. Devrim Gazetesi olarak bundan önce de gündeme getirdiğimiz yolsuzluk olaylarının önü ardı kesilmiyor. TEKPARK’ı yönetemiyor musunuz?
2- 100-200 litre değil, yaklaşık 800 ila 900 ton mazot hırsızlığından bahsediliyor. Bu kadar mazot çalınırken TEKPARK’ın genel müdürü, yöneticileri, büyükşehir belediye başkanı olarak siz neredeydiniz?
3- Sadece çalanlar hakkında mı Savcılığa suç duyurusunda bulundunuz? İdareciler ve yöneticiler hakkında suç duyurusunda da bulundunuz mu? Kendinizde dahil olmak üzere bütün sıralı amirler hakkında suç duyurusunda bulundunuz mu?
4- Zarar ediyor diye özelleştirmeyi düşündüğünüz Çorlu’daki halk otobüslerini özelleştirmek yerine, vurgunların ve hırsızlıkların önüne geçmeyi düşündünüz mü?
Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600